بازداشت آمانج قربانی در پی افزایش موج بازداشت فعالین محیط‌زیست در کردستان

در پی افزایش موج بازداشت فعالین محیط‌زیست، آمانج قربانی، کارمند اداره محیط‌زیست شهر کامیاران با یورش ماموران امنیتی به این اداره با خشونت و ضرب و جرح شدید بازداشت شد.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، روز یک‌شنبه ۱۶ دی‌ماه، ماموران اداره اطلاعات کامیاران، با هجوم به اداره محیط‌زیست این شهر، آمانج قربانی فعال محیط‌زیست و کارمند این اداره را با ضرب و جرح و اعمال خشونت شدید بازداشت کردند.

ماموران امنیتی پس از ضرب و جرح شدید آمانج قربانی در حضور همکارانش، اقدام به بازداشت وی با چشم بند و دست‌بند کرده‌اند، این در حالی‌است که روز جمعه مراسم جشن ازدواج این فعال محیط‌زیست بوده است.

گفتنی است؛ روز شنبه ۱۵ دی‌ماه نیز «راشد منتظری» و «حسین کمانگر» دو فعال محیط‌زیست دیگر، از سوی نیروهای امنیتی اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت شدند.

از سوی دیگر، روز گذشته، یک‌شنبه ۱۶ دی‌ماه، ماموران امنیتی با یورش به محل کسب «بختیار کمانگر» پس از ضرب و شتم شدید این شهروند ساکن کامیاران وی را بازداشت و به اداره اطلاعات سنندج منتقل کرده‌اند.

کانون پیش‌تر خبر بازداشت تعدادی از فعالین محیط‌زیست به نام‌های “رضا اسدی”، “هادی کمانگر” و فاضل قیطاسی” و “عیسی فیضی” را گزارش کرده بود

بر اساس گزارش‌های دریافتی، تمامی هشت فعال محیط‌زیست که اخیرا بازداشت شده‌اند به سنندج منتقل شده‌اند.

Share