رییس دادگستری قرچک، اعمال شکنجه در زندان زنان را تکذیب کرد

رادیو فرانسه : یک مقام قضایی جمهوری اسلامی ایران، اعمال شکنجه علیه یکی از زندانیان زن را تکذیب و آن را “افترا به دستگاه قضایی” عنوان کرد. این اظهارات در واکنش به افشاگری الهام احمدی، یکی از دراویش زن زندانی مرتبط با حوادث گلستان هفتم در خیابان پاسداران تهران است.

محمدجعفر مرتضائیان، رییس دادگستری قرچک، در خصوص ادعای الهام احمدی، که در زندان قرچک در حبس به سر می‌برد، گفت: پس از پیگیری‌ها و اطلاع از ادعای شکنجه نامبرده در زندان قرچک، شخصا جهت بررسی در زندان حضور پیدا کرده و از نزدیک در جریان پرونده نامبرده قرار گرفتم و موارد لازم را با رییس زندان مورد بررسی قرار دادیم.

رییس دادگستری قرچک، در گفتگو با خبرگزاری فارس، تاکید کرد: بعد از بررسی پرونده مشخص شد که هیچ‌گونه شکنجه‌ای وجود نداشته و ادعای وی کذب محض و افترا به دستگاه قضایی بوده است.

الهام احمدی، یکی از دراویش زن، در جریان درگیری‌ها در خیابان گلستان هفتم در خیابان پاسداران تهران بازداشت و به دو سال حبس محکوم شد. وی هم اکنون در ندامتگاه زنان استان تهران (قرچک) دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

به گفته این مقام قضایی ایران، الهام احمدی در دوران حبس، دچار کسالت شده و پس از مراجعه به درمانگاه ندامتگاه، پزشک برای وی دارو تجویز کرده است.

محمدجعفر مرتضائیان، در ادامه، افزود: زندانی به جرم درگیری با ماموران، پزشک و پرستار، همچنین وجود شاکی خصوصی و برهم زدن نظم زندان و ایجاد تشنج به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده اما هنوز هیچ ضربه شلاقی نخورده و حکم اجرا نشده است.

این مقام دستگاه قضایی ایران تصریح کرد: پزشک زندان به دلیل توهین و ضرب و جرح از الهام احمدی شکایت کرده است.

الهام احمدی، به دلیل انتشار فایل صوتی در خصوص وضعیت زندان زنان قرچک با شکایت رییس زندان، متهم به نشر اکاذیب و توهین به ماموران در حین انجام وظیفه شده است.

Share