دیدار شاهزاده رضا پهلوی با گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا؛ جمهوری اسلامی از مبارزات مسالمت‌آمیز مردم هراس دارد

کیهان لندن : شاهزاده رضا پهلوی، چهارشنبه ششم فوریه ۲۰۱۸ (۱۶ بهمن ۱۳۹۷)، با تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات دیدار داشته است. او با اعلام این خبر در توییتر خود نوشته در این ملاقات‌ها درباره‎ی «راهکارهای ممکن برای حمایت عملی از مبارزات مسالمت‌آمیز مردم ایران» گفتگو کرده است.

لویی گومرت نماینده حزب جمهوریخواه در مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا نیز در توییتی نوشت: «دیروز از گفتگو با والاحضرت همایونی رضا پهلوی و دکتر سعید گنجی درباره سیاست خارجی و مسائل مربوط به ایران بهره بردم.» در عکسی که این نماینده جمهوریخواه منتشر کرده، امیرحسین امیراعتمادی و دکتر سعید گنجی نیز دیده می‌شوند.

در ایران کارگزاران جمهوری اسلامی تمام امکانات تبلیغاتی خود را بسیج کرده‌اند تا حامیان‌شان را برای حضور در راهپیمایی حکومتی ۲۲ بهمن به خیابان بیاورند. احزاب در هر دو جناح حکومت با صدور بیانیه‌ به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب برای حضور مردم در این نمایش تبلیغاتی فراخوان داده‌‌اند.

گزارش‌ها حاکیست بسیاری از وزارتخانه‎ها، سازمان‎ها و ادارات دولتی به‌خصوص مراکز نظامی و انتظامی حضور در راهپیمایی را برای پرسنل و نیروهای خود اجباری اعلام کرده‌اند. همزمان از مقام‎های سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی تا کارشناسان و روزنامه‎نگاران و فعالین رسانه‌ای که هر کدام به نحوی از سفره‌ی غارت انقلاب متمتع شده و هم می‌خورند و هم می‌برند، موجی از حملات لفظی و توهین‎ علیه خاندان پهلوی و حامیان آنها که از جایگزینی جمهوری اسلامی با یک نظام مبتنی بر دموکراسی و حقوق بشر دفاع می‌کنند، به راه انداخته‌اند.

مسئولان نظام که این روزها به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مجبورند در نشست‎ها و سخنرانی‎های مختلف به توجیه و یافتن بهانه‎ برای ضعف‎ها و شکست‎های پی‌ در پی «نظام مقدس» بپردازند، از آنجا که چیزی در چنته‌ ندارند ترجیح‎ داده‌اند بجای ارائه‌ی راهکار برای حل مشکلات، به پهلوی‎ها حمله کنند.

دشمن به دنبال بزک پهلوی است

سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه «نبی‌ اکرم» کرمانشاه در همایش تبیین دستاوردهای حقوقی و قضایی چهل سالگی انقلاب اسلامی که چهارشنبه برگزار شد گفته «دشمنان به دنبال این هستند که از رژیم منحوس پهلوی چهره وارونه و بزک کرده ارائه دهند.»

در زمان پهلوی مردم هیچکاره بودند

در شهرستان قرچک ورامین نیز روز سه‎شنبه ۱۷ بهمن، گروهی از اهالی، بسیجیان و روحانیون و خانواده‎های آنها را در «امامزاده بی‌بی زبیده» جمع کردند تا حسین نقوی‎حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده شهر برای آنها علیه پهلوی سخنرانی کند.

این نماینده به مردم گفته «علی‌رغم ظرفیت‌های خوبی که در بسیاری از حوزه‌های وجود دارد اما با مشکلات زیرساختی جدی نیز روبرو هستیم که منشأ بسیاری از این مشکلات زیرساختی برگرفته از نگاه رژیم پهلوی به مناطق کمتر برخوردار قبل از انقلاب است و امام راحل خود را فدای مردم کرد و با پیوند مستقیم با خدا و مردم عامل پیروزی انقلاب اسلامی شد!»

او همچنین گفته «انقلاب اسلامی یکی از معجزات قرن حاضر است که از دل یک حکومت ۲۵۰۰ ساله که از حمایت تمام نظام سلطه در دنیا بهره‌مند بود بیرون آمد.»

نقوی حسینی در بخشی از سخنرانی خود ادعا کرد «آزادی و حضور مردم در جمهوری اسلامی بی‌نظیر است و مردم در فرایندها و انتخاب‌های مختلف آزادند و به کسانی که مایل هستند رأی می‌دهند و این امر چنان برای آنان عادت شده که جز این روند دیگری را نمی‌شناسند، در حالی که در زمان رژیم منحوس پهلوی مردم هیچکاره بودند.»

پهلوی و نیم‌پهلوی تمام شدند

«دکتر» محمدعلی فیاض‌بخش ستون‌نویس روزنامه اطلاعات نیز روز پنجشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، در یادداشتی با عنوان «فردای پس از چهل‌سالگی» با زبان و بیان زمامداران رژیم نوشته باید «به نوجوانان و جوانانی که رمان دُن‌کیشوت را خوانده‌اند و جوگیر شده‌اند و یا میانسالانی که در آستانه آلزایمرند حالی کنیم، که پهلوی و نیم‌پهلوی تمام شدند؛ ربع پهلوی را هم اگر قدر و قیمتی باقی‌مانده‌بود، در این نزدیک به نیم‌قرن، دستی به آب رسانده‌بود!»

اما هیچکدام از اینها نمی‌گویند پس از چهل سال و دو سه نسل، اگر پهلوی‎ها منحوس‌اند و تمام شده‌اند پس چه نیازیست که دائم به پیر و جوان حالی شود که آنها منحوس بوده‌اند و تمام شده‌اند؟! پاسخ روشن است: کارگزاران رژیم بهتر از هر کسی بر ارج و قُرب پهلوی‌ها در جامعه و حتی در میان نسل‌هایی که جز جمهوری اسلامی را ندیده‌اند، آگاه هستند. دستگاه‎ عریض و طویل امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی حتماً گزارش‌های دقیقی از واقعیت‎ها در بطن جامعه‎ی ایران در نقاط مختلف کشور به مقامات و مسئولان ارائه داده است و این حجم از تبلیغات علیه پهلوی که بلافاصله به ضد خودش تبدیل می‌شود، از همین واقعیت سرچشمه می‌گیرد.

با وجود تمام فشارها و سرکوب‎ها مردم شجاعانه از هر فرصتی برای اعتراض و رساندن صدای خود به گوش مسئولان و دیگر شهروندان استفاده می‎کنند و صریح‌تر از هر زمانی خواسته‌های خود را در شعارهایشان مطرح می‌کنند. چندی پیش ویدئوی مردی در کیش منتشر شد که پس از نوشتن عبارت «جاوید شاه» در دفاع از آزادی کارگران زندانی شعار سر داد.

حالا همزمان با سالگرد انقلاب اسلامی، ویدئویی از یک مرد میانسال در قلب تهران منتشر شده که بر دیوارهای سفارت انگلیس در خیابان فردوسی شعار «مرگ بر خامنه‎ای» نوشته و فریاد «جاوید شاه» سر می‌دهد.

خبرگزاری‌های وابسته به سپاه پاسداران که در این چهل سال غارت و چپاول، امپراتوری فساد و تبهکاری به راه‌انداخته‌اند و سرمایه‎های کشور را صرف موشک‎‌پرانی و جنگ‌های نیابتی کرده‌اند و مسبب تحریم‌های اقتصادی علیه ایران شده‌اند، با انواع و اقسام گزارش‎های دروغ و بی‎اساس علیه دارایی‎های خاندان پهلوی افسانه‎‌سرایی می‎کنند به امید اینکه اعتبار و جایگاه آنها را در نزد مردم کم کنند. اما بی‌فایده! حتی نوجوانان و جوانانی که شاید سن پدران و مادران‌شان هم کمتر از آن باشد که دوران پهلوی را به خاطر داشته باشند امروز در دورترین نقاط کشور متوجه این تبلیغات دروغین شده‌اند. آن‎ها اختلافات میان ایران رو به توسعه‎ی عصر پهلوی و ویرانه‎ای را که امروز زیر سایه‌ی اختلاس و غارت و تبعیض و فساد بر جای مانده کاملا درک می‌کنند. هر تبلیغات دروغینی را که دم و دستگاه عریض و طویل جمهوری اسلامی می‌ریسد، مخاطبانش که مردم کوچه و بازار هستند و چیزی جز یک زندگی عادی در رفاه و امنیت نمی‌خواهند، پنبه می‌کنند!

مخالفت‎ها علیه جمهوری اسلامی در تمام طبقات و گوشه و کنار ایران آشکارتر از آن است که بتوان آنها را نادیده گرفت. حتی بین نهادهایی که حساسیت و نظارت بر آنها بیشتر است و با محدودیت مضاعف دست و پنجه نرم می‎کنند، مقاومت و مخالفت با نظام شکل گرفته و بروز کرده است. نباید به سادگی از کنار سربازی گذشت که با لباس نظامی بر دیوار علیه جمهوری اسلامی شعار می‎نویسد و فیلم می‎گیرد و آن رسانه‎ای می‌کند.

نباید به راحتی از کنار طلبه جوانی گذشت که با لباس روحانیت بر دیوارهای شهرش «جاوید شاه» می‏‎نویسد.

نباید از هزاران جوانی که با شجاعت در استادیوم‎ها شعار «رضا شاه روحت شاد» سر می‎دهند گذشت و شعارنویسی‌ها گسترده در حمایت از پهلوی را بر در و دیوارهای شهر نادیده گرفت. نظام رو به زوال جمهوری اسلامی از مردم خود بیش از هر چیز وحشت دارد. از همین رو جلب توجه دولت‌های قدرتمند به وضعیت این مردم و فعالیت‌های رضا پهلوی در این زمینه، نمی‌تواند مورد خشم و تحریف مقامات رژیم و بوق‌های تبلیغاتی آن قرار نگیرد.

Share