از نظر فرمانده هوافضای سپاه مشکلات اقتصادی جزو مشکلات دست چندم است؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: در زمینه قدرت دفاعی خود معامله نمی‌کنیم و پیشرفت‌های ما نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

به گزارش تسنیم، سردار امیرعلی حاجی زاده امشب در همایش مثبت چهل در دانشگاه آزاد اسلامی مشهدمقدس اظهار داشت: دشمن امروز به دنبال ایجاد یاس و نومیدی در میان مردم است و در این مسیر دستاوردهای نظام اسلامی را زیر سوال می‌برد و از روش قیاس دستاوردهای امروز و گذشته استفاده می‌کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در این میان دشمنان مطرح می‌کنند که اگر نظام قبلی نیز بود همین دستاوردها تحت هر شرایطی اتفاق می‌افتاد در حالی که روش صحیح و بهتر این است که این مقایسه را با کشوری در طراز ایران در ابتدای انقلاب اسلامی صورت دهیم و شاید بهترین و نزدیک‌ترین کشور در این زمینه مصر باشد.

سردار حاجی زاده خاطرنشان کرد: پهلوی دوم مصر را در طراز ایران می‌دید و رفت و آمد زیاد میان ایران و مصر نیز موید این مسئله است حال آن که مقایسه نشان می‌دهد شرایط ایران و مصر در این ۴۰ سال با یکدیگر بسیار متفاوت بوده است.

وی با اشاره به اینکه در دوران پس از انقلاب اسلامی درگیر جنگ تحمیلی بودیم و آسیب‌های زیادی نیز به زیرساخت‌های کشور ما وارد شد خاطرنشان کرد: علاوه بر این، درگیر مسائل امنیتی نیز بودیم و تحریم‌ها نیز در این مدت شدت پیدا کرد در حالی که برای مثال، کشور مصر این مشکلات را نداشت.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: آنها خرید و فروش خود را آزادانه صورت می‌دادند و مورد حمایت نیز بودند در حالی که این شرایط برای ما وجود نداشت؛ با وجود تمام این شرایط امروز اگر شرایط ایران و مصر را قیاس کنید شاهد هستید در این کشور هنوز عده‌ای در گورستان‌ها می‌خوابند و یا اینکه بدهی‌های زیادی نیز دارند.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: با وجود تمامی این محدودیت‌ها امروز از مصر بسیار جلوتر هستیم؛ امروز در علم و فناوری دارای جایگاه مشخصی هستیم؛ در حوزه تسلیحات شاهد هستیم بسیاری از کشورهای منطقه همچنان واردکننده هستند در حالی که فاصله ما با آنها در این زمینه بسیار زیاد است.

وی گفت: دستاوردهای نظامی ما و پیشرفت‌ها در این عرصه‌‌ها بسیار زیاد بوده و خود این مسئله موید دستاورد انقلاب اسلامی است در حالی که در گذشته این چنین نبوده و یک کشور وابسته و واردکننده بودیم. امروز نیز شاهد هستیم دشمنان و دوستان نادان داخلی تمام هم و غم خود را صرف نومیدی مردم می‌کنند.

فرمانده هوافضای سپاه با اشاره به اینکه دستاوردهای امروز ما با گذشته قابل قیاس نیست اظهار داشت: تهدیدات نظامی دشمن نیز جایگاهی ندارد زیرا قدرت ما با گذشته قابل قیاس نیست؛ باید از مسائل و مشکلات اقتصادی موجود نیز فرصت ساخت زیرا این مسائل جزو مشکلات دست چندم ما هستند. دشمنان از بستر و فضای رسانه برای ایجاد یاس و نومیدی استفاده می‌کنند و باید در این زمینه هوشیار باشیم.

سردار حاجی زاده با تصریح بر این نکته که دشمن در یک جنگ اقتصادی با ما قرار دارد گفت: مسئولان باید به موقع وارد عمل می‌شدند تا این مشکلات شکل نگیرد؛ امروز نیز باید با همدلی و اتحاد این مشکلات را برطرف کنیم؛ تمام هزینه دشمن صرف ناامید کردن کردن می‌شود؛ در برابر این آزمایش همه ما مسئول هستیم و با همدلی می‌توان از این مشکلات نیز عبور کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: دشمنان نسبت به توانایی ما شناخت دارند و این توانایی را در عرصه‌های مختلف شاهد بوده‌اند؛ امروز جمهوری اسلامی به نقطه بازدارندگی رسیده و آنها قادر به تهدید نظامی نیستند.

سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه مردم با وجود همه مشکلات توطئه‌ها را تشخیص می‌دهند گفت: باید هوشیار بود تا در دام دشمن نیفتیم. همچنان که برای امسال نیز توطئه و اغتشاش کم برنامه‌ریزی نشده بود.

وی با تاکید بر قدرت دفاعی به عنوان یک عنصر مهم امنیت ساز خاطرنشان کرد: در زمینه قدرت دفاعی خود معامله نمی‌کنیم و پیشرفت‌های ما نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

Share