نتانیاهو: اگر به فکر نابودی تل‌آویو و حیفا بیافتید؛ این آخرین باری است که پیروزی انقلابتان را جشن گرفتید

ایران اینترنشنال : بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، مقام‌های ایرانی را تهدید کرد که اگر به فکر نابودی تل‌آویو و حیفا بیافتند؛ این آخرین سالی خواهد بود که پیروزی انقلاب را جشن می‌گیرند.

نتانیاهو، روز دوشنبه ۲۲ بهمن، در سالروز پیروزی انقلاب ایران، با انتشار ویدئویی کوتاه در حساب کاربری فارسی خود در شبکه اجتماعی توییتر، تلویحا مقام‌های جمهوری اسلامی را تهدید کرد که اگر اشتباهی بکنند و بخواهند تل‌آویو و حیفا، از شهرهای بزرگ و اصلی در اسرائیل، را هدف قرار دهند؛ پیش‌تر خودشان نابود خواهند شد. او در پایان پیام ویدئویی خود مقام‌های جمهوری اسلامی را توصیه کرد بهتر است چنین کاری نکند.

نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه نیز در پیامی در حساب‌ فارسی خود در توییتر خبر داده بود که برای شرکت در نشست ورشو، این هفته عازم لهستان است. او گفت قرار است در لهستان با مقام‌های ارشد آمریکایی درباره ایران، که به گفته او «نخستین محور گفتگوها» است؛ صحبت کند.

نشست آینده صلح و امنیت خاورمیانه، قرار است روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن در ورشو، پایتخت لهستان برگزار می‌شود. علاوه بر اسرائیل، برخی دیگر از هم‌پیمان‌های منطقه‌ای آمریکا هم به این نشست دعوت شده‌اند و در آن شرکت خواهند کرد.

ایران، دولت ایالات متحده را متهم می‌کند که با برگزاری نشست ورشو، قصد دارد ائتلافی فرامنطقه‌ای علیه ایران تشکیل دهد.گفته شده است که برنامه موشکی ایران و حضور نیروهای سپاه قدس در سوریه، به ویژه پس از خروج کامل آمریکا از سوریه، از محورهای اصلی نشست این هفته در ورشو باشد. اسرائیل تلویحا از تصمیم دولت ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده، مبنی بر خروج تمامی نیروهای آمریکایی از سوریه ابراز ناخرسندی و نگرانی کرده است.

Share