احضار و تهدید خانواده تعدادی از اعضای شبکه فَرشگرد توسط نهادهای امنیتی

کیهان لندن : تعدادی از اعضای شبکه فَرشگرد می‎گویند خانواده‎های آنها در ایران توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی احضار و یا تهدید شده‌اند.

علیرضا کیانی در صفحه فیس بوک خود نوشته، اطلاعاتی‌ها در هتلی در شهر ساری با برادرم قرار گذاشتند و از او بابت من و فعالیت‌هایم پرسیدند و از او خواستند که با من در ترکیه قراری تنظیم کند. او خبر داده دو سه نفر دیگر از اعضای فرشگرد نیز با سناریوهای مشابه روبرو شدند.

او ماموران اطلاعات را «اراذل امنیتی» خوانده و خطاب به آنها نوشته، اگر شما زور و اسلحه دارید، دنیای آزاد رسانه دارد و خوب می‌دانم تا چه اندازه برایتان مهم است، که اگر هم نبود رهبر ذلیل شما مجبور نمی‎شد در رسانه‌هایی که خود فیلتر کرده است با هشت اکانت و چهار زبان حضور داشته باشد.

امیرحسین اعتمادی از اعضای دیگر فرشگرد نیز به دیدار امنیتی‌ها با برادر علیرضا کیانی و خواست آنها از او برای کشاندن وی به ترکیه اشاره کرده و نوشته «برای اولین بار اعلام می‌کنم که پدر و مادر و خواهر من را هم دو ماه قبل احضار کردند و به آنها گفتند که فرزندشان حتی در آمریکا نیز امنیت ندارد.»

او در ادامه نوشته «در دو ماه گذشته، آزار و اذیت تلفنی خانواده من توسط اطلاعات جمهوری اسلامی ادامه داشته و همزمان جلسات و تماس‌های مشابهی نیز با خانواده چند عضو دیگر فرشگرد انجام شده است.»

اعتمادی تاکید کرده «این آزار و اذیت‌ها اما ذره‌ای در اراده و هدف ما خللی ایجاد نکرده و جمهوری اسلامی خود بهتر از هر کسی این را می‌داند.

شبکه فرشگرد با شعار «میدان میلیونی» و با هدف براندازی از شهریورماه ۱۳۹۷ کارش را آغاز کرد و اعضای آن در این مدت با کار تیمی و شبکه‎ای توانسته‌اند برای تقویت کارزار براندازی گام‎های موثری بردارند. مجموعه فعالیت‎های این شبکه در ایران با استقبال زیادی روبرو شده و خیلی زود اثرگذاری خود را در شعارهایی که شهروندان علیه جمهوری اسلامی بر دیوارهای شهرها می‎نویسند و فیلم‌هایی که برای این شبکه می‌فرستند نشان داد.

نهادهای امنیتی نظام نگران از تقویت و رشد جریان براندازی در جامعه هستند و با توجه به شرایطی وخیم داخلی و بین‎المللی که در آن گرفتار شده‌اند برشدت تهدیدها و تقابل با براندازان می‌افزایند.

با توجه به هشدارهای علی خامنه‎ای و فرماندهان سپاه نسبت به آنچه «فتنه ۹۸» می‎خوانند با در نظر گرفتن وضعیت امنیتی رژیم و بودجه وزارت اطلاعات که در سال ۹۷ حدود ۴۴٫۵ هزار میلیارد تومان بود در سال ۹۸ به ۵۸٫۲ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده افزایش و تشدید برخوردها و تهدیدهای نهادهای امنیتی دور از انتظار نبوده است.

علی‌محمد نائینی یکی از مشاوران فرمانده کل سپاه، نهم دی‌ماه ۹۷، در یک مصاحبه گفت در سال ۹۸ «دو التهاب اساسی» در ایران پدید می‎آید: انتخابات مجلس که نقش کاتالیزور برای فراهم کردن زمینه نافرمانی مدنی را دارد و از طرف دیگری دشمنان بر فشارهای اقتصادی در حوزه‌های صنفی و کارگری تمرکز کرده‌اند.

نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی عادت کرده‌اند در چهل سال گذشته هر جا کلّیت نظام به دلیل فعالیت‏‎های مدنی، سیاسی و اجتماعی به خطر می‎افتد از ابزار زور و تهدید استفاده کنند تا با مرعوب کردن افراد از راه‎های وحشیانه و غیرانسانی از شدت این تهدیدها بکاهند.

Share