روحانی ارتباط استعفای ظریف و سفر بشار اسد به تهران را تایید کرد

رویداد۲۴ حسن روحانی رییس جمهور کشور در نشست مجمع عمومی بانک مرکزی به ارتباط استعفای وزیر خارجه با سفر بشار اسد به تهران اشاره کرد. این نخستین اظهار نظر روحانی پس از استعفای ظریف بود.

روحانی در این نشست اشاره‌های کوتاهی به وزیر خارجه داشت و ابتدا گفت: خط مقدم ما در مقابل امریکا، وزارت خارجه، بانک مرکزی و وزارت نفت است. رئیس جمهور همچنین از ظریف، همتی و زنگنه بابت ایستادگی‌شان تشکر کرد و گفت: اگر وزارت خارجه، کاری می‌کند، نماینده مردم است.

روحانی در ادامه به سفر بشار اسد به تهران اشاره کرد و گفت: اسد دیروز به تهران آمد و خدمت رهبری رسید و ما ملاقات داشتیم؛ بشار اسد گفت سفر من برای تشکر از ملت ایران و دولت ایران و رهبر معظم انقلاب بود.

روحانی سپس افزود: بشار اسد اتفاقا تشکر از وزارت خارجه را هم در ضمن بحث‌ها مطرح کرد! امروز در منطقه همه داریم با هم انجام می‌دهیم (کار می‌کنیم)؛ این کار‌هایی است که اگر باهم نباشیم و کنار هم نباشیم موفق نمی‌شویم.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران شب گذشته (ششم اسفندماه) در صفحه اینستاگرام، استعفای خود را اعلام کرد. خود او گفته پس از انتشار تصاویر دیدار رهبری و روحانی با بشار اسد و غیب او در این دیدارها، دیگر جهان به ظریف احترام نخواهد گذاشت.

Share