آمریکا: انتخاب رییسی در جایگاه ریاست قوه قضاییه شرم‌آور است

ایران اینترنشنال : رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، انتصاب ابراهیم رئیسی در سمت ریاست قوه قضاییه ایران را یک رسوایی خواند.

پالادینو روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند‌ماه در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر نوشت که انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان کسی که در اعدام دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در ایران نقش داشته است یک رسوایی است.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، همچنین جمهوری اسلامی را به خاطر عدم رعایت موازین دادرسی منصفانه و نیز وضعیت غیرانسانی زندان‌ها در ایران نکوهش کرد .

حساب فارسی وزارت خارجه آمریکا نیز با بازنشر پیام پالادین، به این بخش از پیام او نیز اشاره کرد که ایران با نقض موازین دادرسی منصفانه و نیز شرایطی که در زندان‌ها حاکم کرده است؛ روندهای قانونی را به سخره گرفته است.

انتظار می‌رود ظرف روزهای آینده، ابراهیم رئیسی به عنوان جایگزین صادق لاریجانی از سوی رهبری جمهوری اسلامی در سمت ریاست قوه قضائیه ایران معرفی شود.

رئیسی در حال حاضر دادستان ویژه روحانیت است و تولیت آستان قدس رضوی، به عنوان یکی از پرنفوذترین نهادهای اقتصادی-مذهبی در ایران را نیز بر عهده دارد.

رئیسی یکی از اعضای «هیات چهار نفره اعدام‌ها»، در جریان کشتار جمعی زندانیان سیاسی، در تابستان سال ۱۳۶۷ بوده است. این هیات به دستور موسوی خوئینی‌ها، دادستان وقت، و به منظور اجرای فتوای روح‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، تشکیل شده بود.

Share