بیش از ۱۱ میلیون تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ پایتخت/ متلاشی شدن یک هزار و ۸۹۱ باند سازمان یافته / کشف ۱۶ تن موادمخدر در طرح پاکسازی محلات تهران

رئیس پلیس پایتخت گفت: طی این مدت ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تماس از سوی شهروندان با مرکز فرویت های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده است.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “حسین رحیمی” با حضور در همایش عمومی فرماندهان و مدیران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تشریح عملکرد پلیس پایتخت در یکسال گذشته، گفت: پلیس پایتخت به عنوان بزرگترین مجموعه انتظامی کشور، بر این مهم وقوف دارد که نظم و آرامش شهروندان از جایگاه ویژه ای برخوردار است که این امنیت مرهون تلاش شبانه روزی و ایثارگری بی نظیر کارکنان پلیس پایتخت در انجام وظایف خود است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه، پلیس تهران در سال جاری به ۲۱ پرونده فساد اقتصادی رسیدگی کرده است، گفت: یک هزار و ۹۰۵ نفر از افراد مرتبط با این پرونده ها را احضار و ۴۹۳ نفر در این رابطه دستگیر شدند که با هماهنگی از سوی مرجع قضائی و صدور احکام قضائی ۳۸۷ تن از مخلان نظام اقتصادی راهی زندان شده اند.

وی به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تماس با ۱۰۰ اپراتور مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در طول یکسال گذشته، اشاره و بیان کرد: این آمار در مقایسه با سال گذشته از افزایش ۷ درصدی برخوردار است که نشانگر اعتماد مردم به پلیس خدمتگزار است.

سردار رحیمی با اشاره به عملیاتی شدن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تماس شهروندان با پلیس، گفت: در این راستا، ۸۰۰ واحد فوریت های پلیسی برای رسیدگی به درخواست شهروندان وارد عمل شدند که نسبت به سال گذشته اجرای عملیات های پلیسی ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ فقره پرونده در تمام رده های انتظامی پلیس پایتخت پیرامون موضوعات مختلف تشکیل می شود، گفت: در حوزه کشف جرایم، ۱۶۶ هزار و ۸۹۴ فقره سرقت را کشف کردیم که نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش ۱۱ درصدی داشته است.

سردار رحیمی، با تاکید بر اینکه بالغ بر ۶۵ درصد از جرایم سرقت که در تهران رخ داده توسط ماموران پلیس پایتخت کشف می شود، افزود: در حوزه جرایم جنایی همچون قتل، آدم ربایی و سرقت مسلحانه با کاهش ۱۰ درصدی وقوع مواجه بوده‌ایم، در حالی که بالغ بر ۹۵ درصد جرائم خشن کشف شده در مقایسه با سال قبل از ۷ درصد رشد کشف برخوردار بوده است.

عالی ترین مقام انتظامی پایتخت درباره حوزه جعل و کلاهبرداری، تصریح کرد: بالغ بر ۹۳ درصد جعل و کلاهبرداری ها در پایتخت کشف شده که افزایش ۷ درصدی در این خصوص داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: در برخورد با جرایم باندی و سازمان یافته، یک هزار و ۸۹۱ باند سرقت، زورگیری، قاچاق و توزیع موادمخدر و اراذل و اوباش با تلاش همکارانم در پلیس های تخصصی، متلاشی شده که در این خصوص افزایش ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه داشته ایم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در حوزه دستگیری مجرمان فراری با هماهنگی با دستگاه قضائی ۲۲ مرحله طرح دستگیری داشتیم که طی آن یک هزار و ۸۰۰ نفر دستگیر شده اند در حالی که در حوزه دستگیری سارقان خشن که همواره در اولویت پلیس بوده یک هزار و ۹۳ مجرم خطرناک دستگیر شده اند که در مقایسه با سال قبل افزایش ۳۸ درصدی را مواجه بوده ایم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به تلاش ماموران پلیس در برخورد با قاچاقچیان کالا و ارز اشاره و بیان کرد: بر اساس آمار ارایه شده از سوی گمرک، کشف کالاهای قاچاق و ارز طی این مدت ۱۳۰ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به پاکسازی منطقه های شوش، هرندی و مولوی، طی ۲ ماه گذشته از لوث وجود معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر، گفت: طی این مدت ۲۵ قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و ۹۰ منزل که پاتوق معتادان شده بود، پاکسازی و پلمپ شد که در همین راستا ۱۶ تن مواد مخدر در طول سال جاری از قاچاقچیان مواد مخدر کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت در خاتمه با اشاره به نتیجه نظرسنجی های انجام شده از جامعه در خصوص رضایت از عملکرد و احساس امنیت در شهر تهران، تصریح کرد: امنیت بی نظیر امروز پایتخت مرهون همکاری خوب و مناسب پلیس و قوه قضائیه است که در حوزه عملکرد رتبه برتر و در حوزه احساس امنیت نیز در کشور رتبه دوم استانی را کسب کرده ایم.*

Share