سیل در گلستان؛ فرزند امام جمعه تهدید به شکایت کرد

ایران وایر – مصطفی نورمفیدی فرزند کاظم نورمفیدی نماینده علی خامنه‌ای در استان گلستان٬ رسانه‌ها و برخی جریان‌های منتقد فعالیت اقتصادی‌اش را تهدید به شکایت کرد.

فعالیت‌های اقتصادی مصطفی نورمفیدی در بهره‌برداری از جنگل‌های گلستان که گفته می‌شود یکی از عوامل وقوع سیل اخیر در این استان بوده٬ در روز‌های اخیر خبرساز شده است.

«فساد و قانون‌شکنی» فرزندان و نزدیکان نماینده ولی فقیه در استان گلستان٬ سال ۱۳۹۵ به صورت علنی در یک جمع دانشجویی مطرح شد.

نوری‌مفیدی هم در واکنش به این موضوع گفت که «متاسفانه سال‌هاست افرادی بدون هیچ دلیل و سندی حرف‌هایی می‌زنند که معلوم نیست با چه هدفی بیان می‌شود.»

وی افزود که مجوز فعالیت‌های اقتصادی را از روح‌الله خمینی دریافت کرده است.

حوزه علمیه «امام خمینی» در استان گلستان که زیرنظر نوری‌مفیدی اداره می‌شود در حال حاضر مالک چندین شرکت اقتصادی در این استان است.

مصطفی نورمفیدی فرزند کاظم نورمفیدی رئیس هیات مدیره بسیاری از این شرکت‌هاست.

این در حالی است که مصطفی نورمفیدی توضیح داده که «طی ۲۸ سال عمر کاری خویش هیچ‌گاه فعالیت اقتصادی شخصی نداشته و سهامدار و مالک هیچ شرکتی نبوده و اساسا شریک تجاری» نداشته است.»

وی نوشته «صرفا به نمایندگی برخی موسسات دینی، فرهنگی و خیریه که مخارج خود را از طریق فعالیت‌های اقتصادی سالم، مولد و قانونی تامین می‌کنند، در شرکت‌های وابسته به همراه جمعی حضور سیاست‌گزارانه و نظارتی» دارد.

این روحانی ادعا کرده که فواید اقتصادی این شرکت‌ها نصیب امام جمعه گلستان و فرزندانش نمی‌شود و وی نیز «حق طرح شکایت از اتهام زنندگان را در مراجع قانونی برای خود محفوظ» می‌داند.

Share