وزیر کشور با اعلام حالت فوق العاده در خوزستان موافقت کرد

غلامرضا شریعتی شنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس این تصمیم، تمامی دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان خوزستان موظف هستند تا پایان عادی شدن شرایط سیلاب در خوزستان، مرخصی کارکنان خود را لغو کنند.


وی گفت: در روزهای تعطیل نیز دستگاههای اجرایی عضو ستاد بحران استان خوزستان می بایست دستگاهها و تجهیزات خود به همراه نیروهای عملیاتی را آماده ساخته تا در صورت نیاز به مناطق سیل زده اعزام کنند.


استاندار خوزستان ادامه داد: با توجه به بارشهایی که ظرف ۲۴ ساعت آینده در استانهای بالا دست خوزستان انجام می شود، حجم آورد سیلاب به خوزستان افزایش می یابد و به همین دلیل احتمال طغیان رودخانه های خوزستان نیز دور از دهن نیست.


وی گفت: البته با توجه به حضور وزیر نیرو در استان تمامی تدابیر لازم برای مدیریت ورودی و خروجی آب سدهای استان اندیشیده شده و جای هیچگونه نگرانی نیست.


شریعتی اظهار کرد: ۳۵ روستا در حوضه کارون و دز و ۲۰ روستا در حوضه کرخه در معرض خطر جدی سیل هستند که تعدادی از این روستاها تخلیه شده و تعدادی دیگر نیز در حال تخلیه هستند.


وی اضافه کرد: ستاد مدیریت بحران به طور شبانه روز در استان خوزستان فعال است و طبق پیش بینی ها، برنامه های خود را به پیش می برد.


نماینده عالی دولت افزود: تمام تلاش ما در مواجهه با سیلابهای ورودی در استان، نداشتن تلفات انسانی و به حداقل رساندن خسارات مالی است.


استاندار خوزستان اظهار امیدواری کرد؛ تا پایان هفته جاری و با فروکش کردن بارشها در استانهای بالا دست، اوضاع در این استان به حالت عادی باز گردد.


استان خوزستان دارای سدهای مهم دز، کرخه، کارون یک، دو و سه و نیز سد مارون و گتوند است که بیش از دو میلیارد متر مکعب آب را ذخیره می کنند.

Share