وقوع زمین لرزه‌هایی در منطقه دشتی بوشهر/ زلزله خسارتی نداشت

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر، بامداد امروز حوالی خورموج در استان بوشهر را لرزاند.

به گزارش ایسنا، فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه به بزرگی ۴.۴ ریشتر و عمق ۱۸ کیلومتری در شهر خورموج گفت: زلزله بامداد امروز در شهر خورموج هیچگونه خسارات و یا تلفات جانی نداشته است.

عبدالله نادری با اشاره به اعزام کارشناسان برای بررسی کانون زمین‌لرزه افزود: کانون این زمین‌لرزه در خورموج ثبت شده که با بررسی‌های انجام شده خسارت جانی و مالی نداشته است.

وی تصریح کرد: امدادگران هلال احمر دشتی برای بررسی بیشتر به محل وقوع زلزله اعزام شدند. خوشبختانه تاکنون گزارش مبنی بر بروز خسارات مالی و جانی اعلام نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به وقوع زمین لرزه هایی در منطقه دشتی گفت: خوشبختانه این زمین لرزه ها خطرات و تلفات جانی و مالی در پی نداشته است.

قاسم قائدی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: نیروهای ستاد مدیریت بحران و دستگاه های اجرایی در آماده باش کامل هستند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش آمادگی برای مقابله با چنین حوادثی اظهار داشت: ان شالله که زمین لرزه دیگری رخ ندهد اما در صورت وقوع مجدد زمین لرزه در این مناطق نیروها دارای آمادگی لازم برای مقابله با آن هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر تصریح کرد: چنانچه موارد دیگری از این دست رخ دهد اقدامات مقتضی انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این زلزله ساعت ۳:۱۴ بامداد یکشنبه ۱۱ فروردین ماه و در عمق ۱۸ کیلومتری زمین رخ داد.

مختصات این زمین‌لرزه که در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده، ۲۸.۶ درجه عرض شمالی و ۵۱.۵ درجه طول شرقی و در ۱۸ کیلومتری شهر خورموج ثبت شده است.

Share