میلیاردری که جان خود را در جراحی آلت تناسلی از دست داد

ایران اینترنشنال : بر اساس گزارش‌ها، یک تاجر الماس میلیاردر حین عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی در یک کلینیک تجملی در پاریس، درپی حمله قلبی درگذشت.

اهود آریه لانیادو (Ehud Arye Laniado) روز شنبه یازدهم اسفندماه در سن ۶۵ سالگی در کلینیک خصوصی در خیابان شانزلیزه پاریس، پایتخت فرانسه، درگذشت.

شرکت لانیادو، به نام الماس‌های امگا (Omega Diamonds)، که مقر اصلی‌اش در شهر آنتورپ بلژیک است، خبر درگذشت او را تأیید کرده است.

بنابر اعلام رسانه‌های محلی، عوارض جانبی ناشی‌از تزریق ماده‌ای به آلت تناسلی او در هنگام جراحی، موجب حمله قلبی و مرگ این تاجر الماس دوملیتی بلژیکی‌ـ‌اسرائیلی شده است.

این میلیاردر، که میزان ثروتش به‌طور دقیق مشخص نیست، در سال ۲۰۱۳ میلادی متهم به فرار مالیاتی شد.

به گزارش فاکس‌نیوز، مقامات بلژیک او را به واردات غیرقانونی الماس از کنگو و آنگولا و فرار از پرداخت مالیات به میزان ۴میلیارد پوند بریتانیا (حدود۵/۲ میلیارد دلار) متهم کرده بودند. در همین گزارش آمده است که گفته می‌شود که او با پرداخت ۱۳۷/۷میلیون پوند، در یک زدوبند جلوی برگزاری دادگاه مربوط به فرار مالیاتی خود را گرفته است.

با این همه، اداره گمرک بلژیک او را به دروغ‌گویی یا دادن اطلاعات ناقص درباره بعضی از الماس‌های واردشده از آنگولا و کنگو متهم کرده و همچنان خواستار دریافت جریمه از او بوده است.

پیش‌تر دو دادگاه، ادعای اداره گمرک را رد کرده بودند، اما درنهایت یک دادگاه تجدیدنظر دستور برگزاری دادگاه جدیدی برای رسیدگی به اتهام او را در چهاردهم ماه مارس (۲۳ اسفندماه) مارس را داده بود.

گفته شده است که لانیادو یکی از بزرگ‌ترین متخصص‌های ارزیابی الماس خام در دنیا بود. او در سال ۲۰۱۵ گران‌ترین الماس جهان را، که ماه آبی ژوزفین نامیده شده است، به‌قیمت ۳۶/۸ میلیون پوند به تاجر هنگ‌کنگی و مجرم تبهکاری به نام ژوزف لاو لوئن هونگ فروخت.

Share