نقد یک روزنامه‌نگار اصول‌گرا به تلاش صداوسیما برای تخریب شجریان: ناشیانه به کاهدان زدید رفقا!

ایران وایر : «محمد مهاجری»، فعال رسانه‌ای اصول‏گرا در یادداشتی، به تلاش صداوسیما برای تخریب چهره «محمدرضا شجریان» با آن چه «دفاع بد» در یک فیلم مستند خوانده، انتقاد کرده و نوشته است: «من جای شما بودم، پول این مستند تبلیغاتی را از حامیان این خواننده معروف می‌گرفتم!»

به گزارش خبرآنلاین، شنبه عصر «شبکه افق» صداوسیما مستندی با عنوان «از سپیده تا فریاد» پخش کرد که به زندگی هنری و سیاسی محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران پرداخته بود.

در یادداشت مهاجری آمده است: «به گمانم سازندگان برنامه به زعم خود خواسته بودند با استفاده از جمله دکترشریعتی، به جای “حمله خوب” به شجریان، از او بد دفاع کنند تا کوبیده شود. اما ناشی‏گری کرده و به او بد و پراشتباه حمله کرده بودند. در واقع، نه تنها نتوانستند شجریان را نزد هواخواهانش تخریب کنند (حتی با انتشار فیلم او در “جشن هنر” شیراز یا پخش عکس‌های خوانندگان زن قدیمی) که برای مخالفان شجریان هم جز دوسه مشت شعار نچسب، چیزی نداشتند.»

دکترشریعتی جمله معروفی دارد که می‌گوید: «برای کوبیدن یک حقیقت، خوب به آن حمله نکن، بد از آن دفاع کن.»

مهاجری افزوده است:«به عنوان فردی که عمرش را در رسانه سپری کرده، به همکارانم در شبکه افق می‎گویم اگر جای شما بودم، پول این مستند تبلیغاتی را از حامیان این خواننده معروف می‌گرفتم! و نیز اگر بخواهم به ادبیات دوستان این شبکه سخن بگویم، عرض می‌کنم بگردید و نفوذی‌هایی که خط دادند و این مستند را روانه آنتن شبکه افق کردند و شجریان را بعد از چندین سال بایکوت، احیا کردند، پیدا کنید!»

او اضافه کرده است:«ناشیانه به کاهدان زدید رفقا!»

Share