نامزدهای پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری اوکراین آزمایش اعتیاد دادند

بی بی سی : دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری اوکراین که در دور اول انتخابات بیشترین شمار آرا را به دست آورده‌اند برای وارد شدن به دور دوم انتخابات آزمایش اعتیاد مواد مخدر و الکل داده‌اند. این آزمایش از شروط اجازه برای شرکت در مناظره پیش از دور دوم انتخابات بود.

ولادیمیر زلنسکی، طنزپرداز و کمدین اوکراینی که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری این کشور با کسب بیشترین آرا به مرحله دوم انتخابات راه یافت خواهان انجام این تست شده بود.

پترو پروشنکو، رییس جمهوری کنونی اوکراین و رقیب آقای زلنسکی گفته است که از موافقت آقای زلنسکی برای شرکت در مناظره تلویزیونی استقبال می‌کند.

او گفت باید بحث‌های متعددی در مناظره مطرح شود؛ از جمله درباره میزان اختیارات فرمانده کل قوا و حقوق و آزادی‌های مردم اوکراین.

آقای پروشنکو پیشنهاد آقای زلنسکی درباره این که یولیا تیموشنکو، نامزد دیگر انتخابات در این مناظره‌ها مجری باشد را بی‌معنی خواند. خانم تیموشنکو در دور اول انتخابات در رتبه سوم قرار گرفت.

سی و نه نفر در انتخابات اوکراین نامزد ریاست جمهوری بودند و از آنجایی که هیچ کدام به حد نصاب ۵۰ درصد آرا دست پیدا نکردند،‌ انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

هر دو نامزد راه یافته به مرحله دوم طرفدار نزدیک شدن اوکراین به اتحادیه اروپا هستند.

ولاادیمیر زلنسکی در یک نمایش طنز تلویزیونی به نام “خادم مردم” نقش‌آفرینی می کرد. مبارزه با فساد از موضوع‌های اصلی این برنامه بود.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین قرار است در تاریخ ۲۱ آوریل برگزار شود.

Share