«تروریستی» خواندن سپاه؛ ظریف به دیدار فرماندهان ارشد سپاه رفت

رادیو فردا : خبرگزاری‌های ایران روز چهارشنبه گزارش دادند که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، و چند تن از معاونان وی به دیدار فرماندهان ارشد سپاه پاسداران رفتند.

در این دیدار که بدنبال اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» صورت گرفت، محمدعلی عزیز جعفری فرمانده کل، قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس، امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضا، غلامحسین غیب‌پرور فرمانده نیروی بسیج و محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه حضور داشتند.

آقای ظریف در این دیدار، اقدام آمریکا را که به گفته وی «احمقانه» بوده است، باعث ایجاد «اتحاد و همدلی در کشور» و نشانه «استیصال سیاست‌های آن‌ها در منطقه» دانسته است.

وی به نظرسنجی یک شبکه ماهواره‌ای تلویزیونی فارسی زبان در خارج استناد کرد که به گفته وزیر خارجه ایران، بر اساس آن «بیش از ۸۶ درصد مردم مخالف اقدام آمریکایی‌ها در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند».

محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه، هم «تروریستی» خواندن این نیروی نظامی را «بسیار مضحک» خوانده و گفته است که تمام تحرکات آمریکایی‌ها «در منطقه و بویژه گوشت نیرو‌های نظامی آن‌ها زیر دندان نیرو‌های ماست» و «نمی‌توانند هیچ گونه اقدام نظامی علیه ایران انجام دهند و جرات این را هم ندارند».

مجلس شورای اسلامی ایران بدنبال تصمیم روز ۱۹ فروردین آمریکا در «تروریستی» معرفی کردن سپاه پاسداران، در صدد است تا نیروهای نظامی آمریکا در غرب آسیا را «تروریستی» معرفی کند.

در حال حاضر حدود ۵۲۰۰ نیروی آمریکایی در عراق هستند و دو هزار نیروی آن نیز در خاک سوریه به سر می‌برد. به علاوه اینکه ناوگان پنجم آمریکا در بحرین مستقر است و ایالات متحده پایگاهی نیز در قطر به نام «العدید» دارد که به گفته خبرگزاری آسوشیتدپرس، تمام این نیروها و پایگاه‌ها در معرض خطر حمله احتمالی ایران خواهند بود.

Share