آمریکا :در مبارزه با سپاه پاسداران ما در کنار مردم ایران خواهیم ماند آنها خواستار برقراری آزادی در کشورشان هستند

ایران بریفینگ / فشار حداکثری بر سپاه پاسداران و جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت آمریکا ادامه دارد ، در ادامه تروریست شناخته شدن سپاه پاسداران معاون رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ۲۱ فروردین و پس از سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل متحد در نیویورک به مقامات تهران و مسکو هشدار داد هر چه زودتر از دخالت در امور داخلی ونزوئلا دست بردارند.

آقای پنس در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره نقش ایران در ونزوئلا و همچنین تصمیم دولت پرزیدنت ترامپ به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی گفت، تهران باید دخالت در امور کاراکاس هر چه زودتر متوقف کند.

او گفت «تحت رهبری پرزیدنت ترامپ، آمریکا توانسته برای مقابله با اقدامات مخرب و بدخواهانه که شامل صدور خشونت به منطقه است، حمایت جهان عرب را جلب کند. تصمیم این هفته ما درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که همان قراردادن آن در فهرست گروه‌های تروریستی است، سپاه پاسداران اکنون چه در داخل ایران و چه در دنیا سیاستش آتش افروزی است و مبارزه با این سیاست بخشی از سیاست پرزیدنت ترامپ است ما به اقداماتمان برای مقابله با آیت‌الله‌ها در ایران به خاطر فعالیت‌های مخربشان ادامه خواهیم داد. ما همزمان در کنار مردم ایران خواهیم ماند. مردمی که امسال هم به خیابان می‌آیند. آنها خواستار برقراری آزادی در کشورشان هستند.»

در ادامه سیاستهای فشار بر جمهوری اسلامی مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا نیز روز چهارشنبه ۲۱ فروردین در یک مصاحبه رادیویی، با تایید این ارزیابی که «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس «یکی از خطرناک‌ترین افراد در جهان است»، گفت نباید سپاه پاسداران و نیروی قدس را دست کم گرفت.

جان بولتون در گفت‌وگو با رادیو اینترتتی «هیو هیوئیت» در پاسخ به پرسشی درباره گفته جیمز استاوریدیس افسر عالیرتبه بازنشسته نیروی دریایی آمریکا که «قاسم سلیمانی یکی از خطرناک‌ترین افراد در جهان است» گفت که این ارزیابی کاملا درستی است.

وی با بیان این که نباید سپاه و به ویژه نیروی قدس را، که سلیمانی فرمانده آن است و در سراسر عراق و سوریه خرابی به بار می‌آورد دست کم گرفت، گفت به همین دلیل است که تصمیم پرزیدنت ترامپ برای تروریستی خواندن سپاه تصمیمی شایسته است.

مشاور امنیتی پرزیدنت ترامپ خاطر نشان که سپاه پاسداران خیلی پیش از این‌ها به عنوان حامی تروریسم شناخته شده بود و اعلام رسمی تروریستی بودن آن به این معناست که هر کس با آن، یا زیرمجموعه‌های آن، معامله کند حداکثر بیست سال زندانی می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که این تصمیم پرزیدنت ترامپ «بسیار مهم» است و پیامی است به همپیمانان ایالات متحده در اروپا که اگر هر کس بخواهد به فکر تجارت با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران باشد، باید فکر بیست سال حبس آن را هم بکند.

دوشنبه شب وزیر خارجه ایالات متحده در یک گفتگو با فاکس نیوز گفت از نظر او بین قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابوبکر البغدادی رهبر داعش تفاوتی نیست و هر دو تروریست هستند.

Share