صدور ۶۰۰ حکم جلب علیه راستگرایان افراطی آلمان

دویچه وله : پلیس آلمان در تعقیب صدها نفر از نیروهای دست راستی این کشور در راستای ارتکاب جرایمی چون سرقت، تقلب و توهین است. تنها ۱۲ نفر از نئونازی‌ها باید به خاطر خشونت‌های سیاسی دستگیر شوند.

پلیس جنایی آلمان از پاییز گذشته برای ۶۰۰ نفر از راستگرایان افراطی این کشور حکم جلب صادر کرده است. در تفکیک جرایم نیروهای دست راستی، دزدی با ۸۲درصد در صدر قرار دارد. کلاهبرداری و توهین موارد دیگری از خلافکاری آنها معرفی شده‌اند.

در این میان، تنها ۱۲ حکم جلب نئونازی‌ها به خاطر جرایم خشونت‌آمیزی صادر شده‌ که مستقیما با مسائل سیاسی مرتبط بوده‌اند و ۹۸ مورد دیگر برای اقداماتی با انگیزه‌های سیاسی.

اداره آگاهی فدرال آلمان می‌گوید برای راستگرایان به خاطر تشویش افکار عمومی یا فعالیت‌های مغایر با قانون اساسی حکم جلب صادر شده اما هیچیک از این احکام مبتنی بر اتهامات تروریستی یا تهدیدهای سیاسی سنگین نبوده است.

نظارت بر فعالیت راست‌ها

هولگر مونچ، رئیس اداره آگاهی فدرال، می‌گوید دوایر امنیتی ایالت‌های مختلف، فعالیت‌های غیرقانونی نیروهایی که به صحنه سیاسی راست تعلق دارند را با دقت و حساسیت رصد می‌کند.

پلیس جنایی آلمان اعلام کرده که تا پایان سپتامبر ۲۰۱۸، به دنبال ۴۶۷ نفر بوده اما موفق نشده همه را دستگیر کند. در پایان سپتامبر ۲۰۱۷، برای ۵۰۱ نفر از راستگرایان افراطی حکم جلب صادر شده بود.

Share