آیت‌الله خامنه‌ای: ملت آرایش جنگی بگیرد

بی بی سی : آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، گفته است ایران با یک “آرایش جنگی دشمن” در عرصه‌های مختلف روبرو است و مردم ایران هم باید در برابر این فشارها آرایش جنگی بگیرند.

آقای خامنه‌ای گفته است که آمریکا و اسرائیل سیاستی تهاجمی را در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی در پیش گرفته‌اند و از طریق “نفوذ اطلاعاتی” و “فضای مجازی” به دنبال ضربه زدن به ایران هستند.

او گفته: “دشمن علی الظاهر در زمینه نظامی آرایش جنگی ندارد که البته نظامیان ما حواسشان جمع است. در مقابل آرایش جنگی دشمن علیه ملت ایران، ملت هم باید آرایش جنگی بگیرد.”

امروز سرلشکرعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش ایران هم از نیروهای ارتش خواسته است تا آمادگی خود را به سطح “شب حمله‌ای” برسانند.

رهبر ایران گفته است برنامه‌ریزی‌ها و فشارهای همه‌جانبه آمریکا علیه ایران “مختص دولت فعلی آمریکا نیست”.

آقای خامنه‌ای گفته مقام‌های دولت باراک اوباما هم “همین کارها را با دستکش مخملین انجام می‌دادند، اما کمکی که رئیس جمهور فعلی آمریکا به ما کرده این است که این دستکش را درآورده و همه آن چدن پنهان در زیر دستکش آمریکایی‌ها را می‌بینند.”

دولت باراک اوباما با همراهی قدرت‌های جهانی ایران را تحت تحریم‌های نفتی و بانکی گسترده قرار داد و پس از مذاکرات دوجانبه مخفیانه، که تحت نظر آیت‌الله خامنه‌ای آغاز شد، در مذاکراتی چندجانبه در مقابل محدودیت برنامه هسته‌ای ایران، به رفع بخش عمده تحریم‌ها متعهد شد.

از آن پس ایران پیوسته شکایت کرده که توافق هسته‌ای با آمریکا و قدرت‌های جهانی منفعت چندانی برای این کشور نداشته است، در حالی که بنا به گزارش‌های دوره‌ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.

نزدیک به یک سال پیش دونالد ترامپ، آمریکا را از توافق هسته‌ای خارج کرد و تحریم‌‎های آمریکا علیه ایران را بازگرداند. ایران می‌گوید با وجود اعلام تعهد قدرت‌های اروپایی به حفظ برجام و تلاش برای ایجاد سازوکار جدید مالی، عملا هیچ نفعی از ماندن در برجام نمی‌برد.

آیت‌الله خامنه‌ای سه سال پیش گفته بود “اگر آن‌ها برجام را پاره کردند، ما آن را آتش می‌زنیم” با این حال ایران همچنان در توافق هسته‌ای مانده است.

Share