مهناز افشار، بازیگر سینما، از ایران خارج شده است

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع مهناز افشار، بازیگر سینما، اعلام کرد که موکلش در حال حاضر در خارج از کشور به سر می‌برد.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز جمعه ۱۳ اردی‌بهشت، به نقل از وکیل مهناز افشار نوشت: «موکلم در خارج از کشور است و در صحبتی که با من داشت گفته که تابع قوانین و مقررات است و اصلا فکر نمی‌کرده که اتهامی متوجه او باشد و مشکلی ایجاد کند و به محض این که به ایران برگردد در مرجع قضایی مربوطه حاضر خواهد شد.»

دادیار شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب بابل، از دادسرای تهران خواسته است که مهناز افشار را به اتهام «تشویش اذهان عمومی» احضار و در صورت عدم حضور جلب کند.

دادسرای فرهنگ و رسانه تهران نیز، به نیابت قضایی از دادگستری مازندران، مهناز افشار را بر اساس شکایت کیفری یک روحانی با نام غفار دریاباری احضار کرده است.

غفار دریاباری، روحانی جوانی است که مدعی است تصویر او در شبکه‌های اجتماعی جعل شده است و او اساسا صحبتی درباره نیروهای حشدالشعبی، نیروهای شیعه عراقی وابسته به سپاه پاسداران، و دعوت از زنان ایرانی برای صیغه شدن با این نیروها نداشته است.

باشگاه خبرنگاران جوان روز یکشنبه هشتم اردی‌بهشت‌ماه، در خبری ضمن اشاره به این که غفار دریاباری «اصلا صفحه‌ای در توییتر هم ندارد» نوشت: «تصویرش توسط ضدانقلاب به سرقت رفته و صفحات فیک آن را مورد سوءاستفاده خود قرار دادند.»

مهناز افشار هفته گذشته در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر در واکنش به دعوت از زنان ایرانی برای صیغه شدن با نیروهای عراقی، سکوت در برابر چنین خواسته‌ای را حقارت‌آمیز خواند بود.

پس از این موضع‌گیری مهناز افشار، واکنش‌های بسیار تندی از سوی کاربران و رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی علیه این بازیگر سینما مطرح شد. این دست از کاربران شبکه‌های اجتماعی با به راه انداختن کارزارهای مجازی مختلف خواهان بازداشت و برخورد قضایی با مهناز افشار شدند.

مهناز افشار توییتش درباره این فرد را از حساب کاربری‌اش حذف کرده است؛ اما حمله‌‌ کاربران نزدیک به جمهوری اسلامی علیه او ظرف روزهای گذشته کماکان ادامه داشته است.

وکیل مهناز افشار گفته است که «تشخیص این که نوشته و اظهار نظر خانم افشار وصف مجرمانه دارد یا خیر، با مرجع قضایی است؛ یعنی استقلال دستگاه قضا حکم می‌کند که دیگران در خصوص این پرونده نه مداخله و نه اظهار نظر کنند.»

Share