وبگاه آمریکایی: ترامپ روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال می‌کند

پایگاه خبری آمریکایی «آکسیوس» به نقل از دو مقام ارشد دولت ترامپ نوشت: قرار است در هفته آتی ترامپ تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال نماید.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از هیل، وب سایت خبری کنگره آمریکا با انتشار این خبر افزود: آکسیوس روز یکشنبه به نقل از دو مقام ارشد دولتی خبر داده است که این تحریم ها که قرار است روز چهارشنبه اعلام شود، تاثیری مهم بر یک بخش دیگر از اقتصاد ایران خواهد داشت.

این دو مقام که نخواستند نامشان فاش شود به این مساله که این دور از تحریم ها کدام بخش را هدف قرار می دهد اشاره ای نکردند اما عنوان کردند که بخش انرژی مورد هدف نخواهد بود. به گفته این دو تن، دولت تلاش دارد احتمال رشد کشور را با تنوع در محدودسازی اقتصادی ، محصور نماید. هیل از وزارت خارجه، وزارت خزانه داری و کاخ سفید خواهان اظهارنظر در این باره شده است.

سیاست ترامپ به شکل روشنی روابط سرد علیه ایران بوده است. رییس جمهور ترامپ سال گذشته از توافق هسته ای ایران خارج شد؛ توافقی که در ازای لغو تحریم ها، برنامه هسته ای ایران را محدود می کند. واشنگتن ماه گذشته نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک «سازمان تروریستی خارجی» معرفی نمود.

بنا بر گزارش هفته گذشته وال استریت ژورنال، ترامپ قصد دارد تحریم هایی را علیه صنعت پتروشیمی ایران اعمال کند.

Share