یک مقام صنایع معدنی ایران: تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

ایران اینترنشنال : خداداد قریب‌پور، مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، روز پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت، گفت که «همانطور که از شرایط پیداست ما در دور زدن تحریم‌ها موفق بودیم و همین مسیر را ادامه خواهیم داد.»

ایمیدرو، شرکت هلدینگ دولتی فعال در بخش معدن ایران است که دارای ۸ شرکت اصلی و ۵۵ شرکت عملیاتی در زمینه صنایع فولاد، آلومینیوم، مس، سیمان و مواد معدنی است.

اظهارات رئیس این سازمان یک روز پس از تحریم‌های جدید آمریکاست.

در سالگرد خروج آمریکا از برجام، دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور، با صدور یک فرمان اجرایی جدید، صنایع فلزی ایران و صادرات آهن، فولاد، آلومینیوم و مس را تحریم کرد.

اما به گزارش پایگاه خبری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مدیرعامل ایمیدرو درباره تحریم‌ها گفته که جمهوری اسلامی با روش‌های «تهاتر و انتخاب شرکت‌های واسطه‌ای» تحریم‌ها را دور می‌زند.

او همچنین گفت که «شرکت‌های آسیایی و اروپایی برای ادامه فعالیت با ما بر محرمانه بودن تمامی مذاکرات و نحوه اجرای کار تأکید دارند.»

قریب‌پور اضافه کرد: «بر همین اساس ما نمی‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها چه در بخش تولید و چه در بخش صادرات را رسانه‌ای کنیم.»

با این حال، به گفته مدیرعامل ایمیدرو، هر چند که خوراک صنایع معدنی ایران «داخلی» است و «به میزان کمی به مواد اولیه خارجی وابستگی دارد»، اما این صنایع «در بخش تولید نیازمند تکنولوژی است.»

Share