مدال تکواندوى جهان براى دختر ١٧ ساله ایرانى

کیهان لندن : مهلا مومن‌زاده عضو تیم ملى تکواندو دختران ایران روز پنجشنبه در مسابقات جهانى تکواندو که در منچستر انگلستان جریان دارد در وزن منهاى ۴۶ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.

مهلا دومین دختر تکواندو کار ایرانى است که در رقابت‌هاى جهانى مدال مى‌گیرد. پیش از او کیمیا علیزاده برنده یک مدال نقره و برنز در مسابقات بین‌المللى شده بود.

بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانى تکواندو جهان با شرکت ٩٧۵ تکواندو کار از ١۵٠ کشور از روز چهارشنبه این هفته در منچستر آغاز شده است.

مهلا پنجشنبه شب براى کسب عنوان قهرمانى و دریافت مدال طلا مقابل چائه یونگ‌سیم از کره جنوبى قرار گرفت و با وجود آنکه خوب مبارزه کرد ۶ بر ١١ شکست خورد و دوم شد. وى پیش از رسیدن به مرحله نهایى ، آرنور یواش‌پاى از قزاقستان، جردین اسمیت دارنده عنوان سوم اروپا از انگلستان، گالینا مدودوا از روسیه، لنا استوجکیوویک صاحب مدال برنز المپیک جوانان جهان اهل کرواسى و تان ژیو تکواندوکار چینى را از سر راه برداشته بود.

مهلا قهرمانى رده‌هاى سنى پایه جهان و آسیا را نیز پیش از این به دست آورده بود.

در قسمت پسران این مسابقات، آرمین پورهادى پور در وزن منهاى ۵۴ کیلوگرم مدال برنز گرفت.

نتایج رقابت‌هاى جهانى منچستر در سهمیه کشورها در المپیک ٢٠٢٠ ژاپن به حساب خواهد آمد. به این صورت که به نفر اول ١٢٠ امتیاز ، نفر دوم ٧٢ امتیاز و نفر سوم ۴٣ امتیاز تعلق مى‌گیرد.

Share