سلامی: آمریکا مانند برج‌های تجارت جهانی که با تحمل ضربه‌ای ناگهان فرو می‌ریزند

العربیه : فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز شنبه ۱۸ در سخنانی گفته است که آمریکا مانند برج‌های تجارت جهانی است که با تحمل ضربه‌ای ناگهان فرو می ریزند.

سردار حسین سلامی افزود: «ما در جنگ اطلاعاتی قادر به شکست دشمن هستیم و اینکه اراده دشمن برای به کارگیری قدرت را سلب کنیم، به مفهوم خلع سلاح دشمن است».

به گزارش خبرگزاری فارس، سلامی در بخشی از سخنان خود در مراسم تکریم و معارفه مسئولین اطلاعات سپاه گفت: «ما امروز در فضای جنگ تمام عیار اطلاعاتی با آمریکا و جبهه دشمنان انقلاب و نظام اسلامی هستیم و این فضا ترکیبی از عملیات روانی و عملیات سایبری، تحرکات نظامی، دیپلماسی عمومی و القای رعب و وحشت است و در این نبرد لحظه‌ای از اندیشیدن به آمریکا و تمرکز بر دشمن، تشخیص راهبردها و الگوی رفتاری آن نباید غافل شویم».

او افزود : «دشمنان دیگر ما هم مثل امریکا قاعده‌مند عمل می‌کنند و هرگاه احساس خطر می‌کنند از ما دور می شوند؛ آنها بر این باور بودند که هرچه فشار را تشدید کنیم، ایرانی‌ها عکس العمل نشان نمی‌دهند، اما با تصمیم گیری‌ها و اقدامات اخیر جمهوری اسلامی مفروضات آنها فرو ریخت».

فرمانده کل سپاه همچنین اظهار داشت: «نظام سیاسی امریکا ترک برداشته و استحکام خود را از دست داده است، این نظام ظاهر و هیکلی مهیب دارد، اما دچار پوکی استخوان است؛ در حقیقت داستان آمریکا مانند برج‌های تجارت جهانی است که با تحمل ضربه ای ناگهان فرو می ریزند».

در این مراسم ، فرمانده کل سپاه حجت الاسلام حسین طائب را به عنوان مسئول اطلاعات سپاه و سرتیپ پاسدار حسن محقق را نیز با عنوان جانشین اطلاعات سپاه معرفی کرد.

در هفته‌های اخیر تنش میان آمریکا و ایران وارد مرحله جدیدی شده است. به دنبال اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه خلیج جنگ لفظی بین مقام‌های آمریکا و ایران افزایش یافته است.

پیش از این مقام‌های آمریکایی هشدار داده بودند که اطلاعاتی در مورد تهدیدهای جدید از سوی ایران علیه امریکا و متحدان آن دریافت کرده‌اند و به همین دلیل موعد اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به خلیج‌ را جلو انداخته و چند فروند بمب‌افکن بی- ۵۲ نیز به منطقه فرستاده‌اند.

اداره امور دریایی آمریکا نیز جمعه گذشته در بیانیه‌ای در مورد آنچه احتمال حمله ایران و یا گروه‌های نیابتی آن به کشتی‌های تجاری و زیرساخت‌های نفتی توصیف شده، هشدار داده بود.در همین حال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به ایران هشدار داد: «اگر آنها دست به اقدامی بزنند، اشتباه خیلی بدی خواهد بود. به شدت صدمه خواهند دید.»

Share