تخلیه بار مسافران تهران- فرانکفورت در تبریز

پرواز ۷۲۱ تهران–فرانکفورت شرکت هواپیمایی ایران‌ایر که قرار بود روز شنبه ساعت ۵:۵۰ انجام شود، نه تنها با تأخیری شش‌ساعته به فرانکفورت رسید بلکه بار مسافران را نیز در تبریز تخلیه کرده و مسافران را بدون وسیله به مقصد رسانده است.


یکی از مسافران پرواز تهران- فرانکفورت در تماس با روزنامه «شرق» گفت: مسافران این پرواز بدون وسایلشان به مقصد رسانده شدند و به آنها گفته شده به دلیل تحریم‌ها ناگزیر به تخلیه بار شدند.


این مسافر پرواز شماره ۷۲۱ هواپیمایی ایران‌ایر همچنین به نرخ عجیب بلیت اشاره کرد و متذکر شد: در حالی که نرخ ارز از سال گذشته حدود سه برابر شده است اما قیمت بلیت هفت برابر افزایش یافته است.


وی با تأکید بر اینکه اگر افزایش نرخ بلیت را تابعی از افزایش قیمت ارز بدانیم، قیمت بلیت نیز نهایتا باید سه برابر می‌شد. اما گویا شرکت‌های هواپیمایی از این تلاطمات بازار بیش از اندازه سوءاستفاده کرده‌اند. یکی دیگر از مسافران این پرواز نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه قرار بود پرواز مربوطه ساعت ۵:۵۰ تهران را به مقصد فرانکفورت ترک کند، اظهار کرد: در ابتدای امر اعلام شد که پرواز با تأخیر روبه‌رو خواهد بود و ساعت ۷:۲۰ انجام می‌شود؛ اتفاقی که به برخی مسافران اطلاع‌رسانی و به برخی از آنها نیز اطلاع داده نشده بود و بنده خود از آن دسته مسافرانی بودم که از این مسئله مطلع نشدم.


وی ادامه داد: پس از آن مجددا پرواز با تأخیر روبه‌رو شد و ساعت ۸:۴۵ تهران را به مقصد تبریز ترک کرد و در حالی که قرار بود با یک ساعت توقف برای سوخت‌گیری همراه باشد، اما شاهد توقف حدود سه‌ساعته در فرودگاه تبریز بودیم و به ما اعلام شد که هواپیما با نقص فنی روبه‌رو شده است و از ساعت ۹:۴۵ تا ۱۳ در فرودگاه تبریز ماندیم.


تهران – تبریز – فرانکفورت در ساعت ۹:٣۵ روز گذشته جهت سوخت‌گیری برنامه‌ای در فرودگاه تبریز به زمین نشست و پس از اتمام سوخت‌گیری دچار نقص فنی شد و متخصصان قسمت مهندسی و تعمیرات هما در شعبه تبریز اشکال فنی به‌وجود‌آمده در هواپیما را برطرف کردند. هم‌زمان با رفع نقص فنی به دلیل بالارفتن دمای هوا و به منظور حفظ و رعایت اصول ایمنی پرواز مقداری از بار مسافران از هواپیما تخلیه شد و هواپیما به مقصد فرانکفورت مسیر خود را ادامه داد. شرکت هواپیمایی هما ضمن عرض پوزش از اشکال به‌وجودآمده به اطلاع می‌رساند بارهای مسافران هما با پرواز شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا به فرانکفورت و به آدرس مسافران ارسال می‌شود.

Share