کتک‌کاری در آبادان؛ از دعوا بر سر انتقال رآکتور بنزین پالایشگاه تا ضرب و جرح ماموران شهرداری توسط مرزبانی!

کیهان لندن : برخی رسانه‎ها در ایران گزارش دادند، شامگاه سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ماموران شهرداری آبادان و ماموران فاز ۲ پالایشگاه آبادان بر سر انتقال رآکتور بنزین با هم درگیر شدند.

آنطور که حسین حمیدپور شهردار آبادان می‎گوید، یک محموله سنگین رآکتور بنزین‎سازی برای فاز ۲ پالایشگاه آبادان از کشورهای آسیایی در اسکله پالایشگاه آبادان تخلیه و به داخل شهر منتقل شده و پس از گذراندن مسافتی داخل شهر به پالایشگاه آبادان منتقل شده در حالی‌ که، به گفته‌ی وی، هیچ هماهنگی با شهرداری صورت نگرفته است.

شهردار آبادان توضیح داده با توجه به اینکه فاز ۲ پالایشگاه بدهی میلیاردی به شهرداری دارد و این انتقال باعث تخریب آسفالت، نشست زمین و همچنین چند خیابان اصلی مسدود شده به یکی از مدیران شهری دستور داده تا به محل انتقال این رآکتور برود و مانع جابجایی آن از جلوی اسکله پالایشگاه شود که این فرد مورد ضرب و جرح و توهین قرار گرفت.

حمیدپور با اشاره به اینکه به دلیل ضرب و جرح مدیر شهری از مسئولان پالایشگاه آبادان شکایت شده، تهدید کرده یکی از ۷ محموله وارداتی به دلیل اینکه طرح ملی است به فاز ۲ منتقل شد اما تا وضعیت بدهکاری چند میلیاردی فاز ۲ پالایشگاه پرداخت نشود اجازه نخواهیم داد که رآکتورها از اسکله به پالایشگاه منتقل شود.

ضرب و جرح ماموران شهرداری توسط مرزبانی

در گزارشی دیگر قضیه‌ی برخورد خشن نیروهای دریابانی و مرزبانی با صیادان در آبادان به مجلس شورای اسلامی کشیده شده است.

گزارش‎ها حاکیست که اخیراً تعدادی از نیروهای شهرداری توسط نیروهای مرزبانی به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند و علت آن هم مشخص نیست و کسی هم پاسخگو نبوده.

جلیل مختار نماینده آبادان در مجلس طی مکاتباتی با فرمانده نیروی انتظامی، وزیر کشور و رئیس کمیسیون امنیت ملی خواستار اعزام بازرسان ویژه به آبادان برای بررسی نحوه برخورد دریابانی و مرزبانی با صیادان و شهروندان شده است.

خبرگزاری «خانه ملت» نوشته شکایات متعددی در خصوص رفتار دریابانی و مرزبانی با شهروندان شده است.

نماینده آبادان گفته، در حال حاضر تنها منبع درآمد مردم منطقه، صیادی و اشتغال روی کشتی‎های باربری و شناورها است لذا اگر قرار باشد به آنها فشار بیاوریم، مردم در موضوع معیشت خود در تنگنا قرار خواهند گرفت.

مختار تاکید کرده، «هیچ نیرویی نباید حتی در صورت وقوع جرم یا کار خلاف قانون پیش از صدور حکم اقدام به برخورد نامتعارف با فرد خاطی کند.»

در همین رابطه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از وزیر کشور خواسته برخورد دریابانی با صیادان را پیگیری کند.

Share