محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران به قتل همسرش اعتراف کرد

ایران اینترنشال : محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران با مراجعه پلیس آگاهی تهران به قتل همسر خود میترا استاد اعتراف کرد.

محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با بیان این خبر گفت که «نجفی با اعتراف به قتل همسرش، انگیزه خود را از ارتکاب جنایت، اختلافات خانوادگی مطرح کرده است.»

بابک نمک‌شناس رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران گفت جسد میترا استاد همسر محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران «در حمام در حالی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود» پیدا شده است.

او گفت «ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز راننده خانوادگی به همراه پسر مقتول و دختر آقای نجفی وارد منزل شده و با جسد همسر شهردار اسبق تهران در حمام »روبرو می‌شوند.

نمک‌شناس علت اصلی مرگ را «اصابت گلوله به قسمت سینه» عنوان کرد و گفت «آثار شلیک چند گلوله دیگر هم در محل مشاهده شده است.»

پیشتر محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، روز سه‌شنبه ۷ خرداد، به رسانه‌های ایران گفته بود که این میترا استاد در خانه مسکونی خود در منطقه سعادت‌آباد به ضرب گلوله به قتل رسیده است.

او در مورد زمان و جزییات این حادثه توضیح بیشتری نداد، اما گفت که صبح روز سه‌شنبه خبر این قتل به دادسرای جنایی اطلاع داده شد.

ایسنا در گزارشی نوشته بود آپارتمان محل وقوع قتل «متعلق به همسر نجفی» بوده و پس از بررسی صحنه جرم «با دستور مقام قضائی جسد به پزشکی قانونی منتقل شده» است. به نوشته این خبرگزاری، محمدعلی نجفی تا ساعت ۱۴:۴۶ به وقت محلی، «در محل حاضر نشده است».

به گزارش رسانه‌های ایران، آپارتمان محل وقوع قتل، در طبقه هفتم برج معروف «د» واقع در بلوار خوردین سعادت‌آباد است و جسد میترا استاد در اتاق‌ خواب این آپارتمان کشف شد.

پس از انتشار خبر قتل همسر پیشین نجفی، پریسا صالحی، خبرنگار «انصاف‌نیوز» در توئیتر نوشت: «دیروز [دوشنبه] زن دوم نجفی زنگ زد انصاف و میخواست باهامون مصاحبه کنه، امروز قرار بود بیاد دفتر، همین امروز به قتل رسید.» یک خبرنگار دیگر این سایت خبری نیز گفته که میترا استاد قصد داشته درباره «زندگیش با نجفی» با این سایت خبری گفت‌وگو کند.

یک سال پیش و پس از استعفای جنجالی محمدعلی نجفی، از سمت شهرداری تهران، که دلیل آن «بیماری» خوانده شده بود، موضوع ازدواج او با میترا استاد علنی، و عکس‌هایی از این دو منتشر شد.

میترا استاد حدود سی سال از محمدعلی نجفی که اکنون ۶۸ سال دارد، جوان‌تر بود.

در حالی که شایعاتی درباره صیغه‌ای یا عقدی بودن همسر دوم نجفی مطرح شده بود، میترا استاد با رسانه‌های ایران گفت‌وگو کرد و ضمن رد «روابط نامشروع»، گفت که «همسر عقدی» نجفی است.

او گفت: «یک عده می گویند اینها طلاق می گیرند و اختلاف سنی دارند، این حرف ها چیست؟ این سخنان را می گویند تا به زعم خود برای تخریب دکتر نجفی نظرها را جلب کنند، متاسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه ای دکتر نجفی هستم در حالیکه من عقدنامه دارم و حتی اگر صیغه هم باشد هیچ مشکلی نداشت.»

میترا استاد همچنین کلیپی را که در آن او به گرفتن رشوه متهم شده بود، جعلی دانست.

محمدعلی نجفی، از سیاست‌مداران باسابقه در جمهوری اسلامی ایران است که در دولت‌های میرحسین موسوی و اکبر هاشمی رفسنجانی وزارت آموزش و پرورش و در زمان محمد خاتمی ریاست سازمان برنامه و بودجه را بر عهده داشت.

نجفی در مرداد ۱۳۹۶، از سوی شورای اسلامی شهر تهران به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد، اما پس از انتشار گزارش‌ها درباره تخلفات شهرداری در زمان محمدباقر قالیباف، فشارها به ویژه از سوی قوه قضاییه علیه او برای استعفا افزایش یافت.

مصطفی تاج‌زاده، از فعالان اصلاح‌طلب، این فشارها را غیرمستقیم از سوی رهبر جمهوری اسلامی ایران دانست و علی مطهری نیز از بازداشت محمدعلی نجفی در خانه‌اش در حالی که «خواب» بود، خبر داد.

Share