انتقاد رییس دانشگاه خواجه نصیر‌ از بگیر و ببند و سخت‌گیری درباره حجاب دانشجویان

علی خاکی، رییس دانشگاه خواجه نصیر تهران، با انتقاد از حراستی کردن فضای دانشگاه‌ها گفت با «بگیروببند» مشکلات دانشگاه حل نمی‌شود.

او در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری ایسنا، با اشاره به لزوم ترویج فعالیت‌های فرهنگی خودجوش در محیط دانشگاهی گفت: «با برخوردهای امنیتی نمی‌توان مسایل فرهنگ در دانشگاه‌ها را حل و در حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها فعالیت کرد.»

او درباره موضوع حجاب و پوشش دانشجویان با اشاره به وجود آیین نامه و مقررات مرتبط اعلام کرد در صورتی که بخواهیم فراتر از این مقررات نظرات خود را اعمال کنیم، درست نیست.

خاکی با انتقاد از انتظار ورود حراست به مساله حجاب و مسایل فرهنگی در دانشگاه‌ها، گفت: «این توقع درست نیست، چرا که حراست شرح و وظایف مشخص و قانونی دارد که باید آن را انجام دهند و فراتر از آن نمی‌تواند کاری را انجام دهد.»

در حال حاضر، مرضیه امیری، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم اجتماعی دانشگاه تهران و روزنامه‌نگار، در بازداشت به سر می‌برد. او در جریان گزارش تجمع‌های روز کارگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

دانشجویان دانشگاه تهران چندی پیش در تجمع‌هایی، نسبت به سخت‌گیری حراست دانشگاه در مورد پوشش دختران دانشجو و همچنین ادامه بازداشت مرضیه امیری اعتراض کرده بودند.

Share