چند هنرمند به همراه دو دیپلمات خارجی «بازداشت شده بودند»

رادیو فردا : پس از انتشار خبر بازداشت دو دیپلمات هلندی و بریتانیایی در یک میهمانی در تهران، وب‌سایت کمپین حقوق بشر در ایران خبر داد که چند هنرمند تئاتر نیز در این میهمانی بازداشت و سپس آزاد شده‌اند.

بر اساس این گزارش، صاحب‌خانه که عضو گروه تئاتر «ویرگول» بوده نیز پس از چند ساعت با تعهد آزاد شده، اما از وضعیت او و دیگر شرکت‌کنندگان «اطلاعی در دست نیست».

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، پیشتر خبر داده بود که دو دیپلمات بریتانیایی و هلندی روز جمعه، دهم خرداد، در یک «پارتی مختلط» در تهران بازداشت و پس از تحویل به پلیس امنیت «احراز هویت و آزاد شدند».

به گفته این خبرگزاری، دیپلمات بریتانیایی حاضر در این پارتی فیبی ایوانز، رایزن اقتصادی سفارت بریتانیا، در تهران بود. این خبرگزاری نوشته بود که «تعداد قابل توجهی از بازیگران تئاتر و سینما» نیز در این پارتی حضور داشته‌اند.

در همین حال به گزارش وب‌سایت کمپین حقوق بشر در ایران، تعدادی از هنرمندان نیز در این میهمانی بازداشت و سریعا آزاد شده‌اند.

در جلسه روز دوشنبه ۲۰ خرداد مجلس، هشت نماینده اصولگرا در تذکری کتبی به وزیران خارجه و ارشاد خواستار توضیح آنها در مورد «پارتی مختلط با حضور سفرای بعضی کشورهای خارجی» شده بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یک نماینده مجلس از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواسته است که این موضوع را پیگیری کند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره بازداشت برخی از دیپلمات‌های خارجی در برخی مهمانی‌ها در تهران منتشر شده است.

در مرداد ۹۵ نیز اعلام شد که هیرویاسو کوبایاشی، سفیر ژاپن در تهران، چهار ماه پیشتر هنگام شرکت در یک مهمانی ایرانی که در آن مشروبات الکی سرو می‌شد، برای مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

Share