دونالد ترامپ نیویورک تایمز را به “خیانتی بزرگ” متهم کرد

دویچه وله : روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از فعالیت‌ سازمان‌های امنیتی آمریکا برای یک جنگ سایبری با روسیه و رخنه به شبکه اطلاعاتی این کشور پرده برداشته است. دونالد ترامپ در توییتر خود از این اقدام به عنوان یک خیانت بزرگ یاد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک توییت شبانه روزنامه نیویورک تایمز را به خاطر انتشار گزارشی درباره تشدید حملات سایبری آمریکا علیه روسیه به خیانت متهم کرد و از آن به عنوان «خیانت بزرگ مجازی» نام برد.

نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته است که ایالات متحده آمریکا حملاتی را به شبکه برق‌رسانی روسیه انجام داده که هدف آنها هشدار به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بوده است. این روزنامه به نقل از یکی از کارکنان دولت آمریکا که نامش فاش نشده نوشته که آمریکا با این اقدام به کارگیری یک “سلاح سایبری تهدیدآمیز” را به نمایش گذاشته است. به گفته همین منبع این اقدام هم‌چنین واکنشی به حملات هکرهای روسی و کارزارهای ضداطلاعاتی آنهاست.

نیویورک تایمز فاش کرده که رخنه آمریکا به شبکه برق‌رسانی روسیه از از سال ۲۰۱۲ شروع شده اما حالا از این مرحله گذشته و موفق شده نرم‌افزارهای مخرب (تروجان) را وارد این شبکه کند. به گفته کارمند دولت آمریکا این یک هشدار به روسیه بود با این پیام که: «در صورت یک بحران بزرگ ما برای حمله سایبری آماد‌ه‌ایم».

واکنش ترامپ

دونالد ترامپ در واکنش به این گزارش آن را یک داستان دانسته و در توییتی شبانه نوشت: «شما باور نخواهید کرد که روزنامه شکست‌ خورده نیویورک تایمز داستانی نوشته که می‌گوید ایالات متحده آمریکا حملات سایبری خود علیه روسیه را تشدید کرده است.» او در ادامه توییت خود این کار را “یک خیانت بزرگ مجازی” روزنامه‌ای دانسته که “زمانی از بزرگ‌ترین روزنامه‌‌ها” بوده است.

دونالد ترامپ این گزارش را بهانه‌ای برای حمله به رسانه‌های منتقد کرد و در توییتی دیگر با عنوان “رسانه‌های فاسد ما” نوشت که آن‌ها “هرچه بخواهند بدون کم‌ترین نگرانی از پیامده‌های آن می‌نویسند”. او رسانه‌های منتقد سیاست‌های کاخ سفید را “بزدل و دشمنان مردم” نامید.

رئیس جمهوری آمریکا ظاهرا متوجه نقل قول نیویورک تایمز از جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ نشده که روز سه‌شنبه گذشته گفته بود آمریکا به روسیه یا هرکس دیگری که به آمریکا حملات سایبری کند نشان می‌دهد که این کار برای آن‌ها بدون هزینه نیست.

Share