محمدرضا خاتمی: در انتخابات ۸۸ حداقل هفت میلیون رای تقلب شد

ایران اینترنشنال : محمدرضا خاتمی، دبیر کل سابق جبهه مشارکت، پس از چهارمین و آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات خود گفت: «آنچه در این دفاعیه آمد تنها بخشی بود که در انتخابات ۸۸ گذشته. بخشی که فقط با جست و جوی اینترنتی آشکار از سوی هر فرد علاقه‌مند قابل دسترسی بود و بر اساس آن حداقل تعداد ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رای تقلب شده است.»

او روز سه‌شنبه بیرون از دادگاه به خبرنگاران گفت: «فتنه واقعی، این است و اعتراض به تقلب نیست. تقلب، فتنه اکبر است و فتنه اعتراض و شکوه و گله حتی از رهبری نیست.»

خاتمی اضافه کرد: «انتخابات ۸۸ نه قابل ابطال بوده و نه نتایج اقتصادی و سیاسی فاجعه بار ناشی از آن قابل جبران است. اما می‌توان با رویکردی صحیح و منصفانه نشان داد که اگر تخلفی ثابت شود در برخورد عادلانه با آن کوتاه نخواهند آمد و این گونه است که با ملت اعتمادسازی می‌شود. آبروی نظام در مخفی کردن خطا و خیانت نیست بلکه در مواجهه صحیح با آنهاست.»

نماینده پیشین مجلس ایران گفت: «آنچه من نشان دادم گوشه‌ای از خیانت در امانت بود، حال بر عهده قوه قضاییه و نظام است که اولا از همه آسیب دیدگان فتنه ۸۸ عذرخواهی کنند و به همه حبس‌ها و حصرها پایان دهند و ثانیا آقایان جنتی، کدخدایی، محصولی، دانشجو، شریفی‌راد، جعفری و حجت‌الاسلام سعیدی را احضار کنند.»

محمدرضا خاتمی به دلیل گفت‌وگو با یک سایت خبری و اظهاراتش درباره تقلب در انتخابات به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت محاکمه شد.

Share