ترامپ کارزار انتخاباتی خود برای سال ۲۰۲۰ را آغاز کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا، کارزار انتخاباتی خود برای رقابت‌های سال ۲۰۲۰ را به‌طور رسمی، و با متهم‌کردن دمکرات‌ها به «تخریب کشور» و حمله به «رسانه‌های خبری جعلی» آغاز کرد.

دونالد ترامپ روز ۱۸ ژوئن/۲۸ خرداد، در جمع هوادارانش در اورلاندو، ایالت فلوریدا، گفت رقبا و مخالفان او در حزب دمکرات «همان‌طور که می‌دانیم قصد دارند کشور را نابود کنند» و «این اتفاق نخواهد افتاد».


ترامپ در کارزار انتخاباتی خود در اورلاندو گفت «ما با همدیگر قدرت مستقر سیاسی که در هم شکسته بود را پایین کشیدیم و دولتی را جایگزین آن کردیم، برآمده از مردم و برای مردم».


او افزوده «تا زمانی که شما همین هیئت را سر جایش نگه دارید، راهی فوق‌العاده در پیش خواهیم داشت. آینده ما هرگز تا این اندازه روشن و شفاف نبوده است».


دونالد ترامپ با حمله به حزب دمکرات گفته است «فقط با خودتان فکر کنید اگر آن‌‌ها مسئول اداره کشور شوند، این گروه خشمگین دست‌چپی، چه خواهد کرد».


او در جریان سخنرانی خود، در حالی‌که به خط تصویربرداران شبکه‌‌های تلویزیونی اشاره می‌کرد، چندین رسانه‌‌هایی که آ‌ن‌ها را «رسانه‌های جعلی خبری» توصیف می‌کند، هدف حمله قرار داد.

ایالت فلوریدا معمولا از ایالت‌های کلیدی در سازوکار انتخاباتی ایالات متحده‌است. ترامپ در انتخابات پیشین در سال ۲۰۱۶ موفق شده بود آرای فلوریدا را از آن خود کند، با این حال برخی نظرسنجی‌های فعلی، از پیشتازی رقبای دمکرات او در این ایالت حکایت دارند.


با وجود آن‌که نامزدی ترامپ از سوی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات پیش‌رو بسیار محتمل است، اما رقیب او از حزب دمکرات هنوز مشخص نشده، و گروه بزرگی از سیاستمداران دمکرات در رقابت داخلی با یکدیگر هستند تا در نهایت نامزد نهایی انتخاب شود.


معمولا حزب پیروز در انتخابات ریاست‌جمهوری، در دور دوم، نامزد دیگری به‌جز خود رئیس‌جمهور معرفی نمی‌کند.


پیش از ترامپ، باراک اوباما از حزب دمکرات در دو دوره هدایت کاخ سفید را در دست داشت. در حال حاضر جو بایدن، معاون اوباما، در نظرسنجی‌ها از دیگر رقبای هم‌حزبی خود در حزب دمکرات جایگاه بهتری دارد.

در سوی دیگر رقبای ترامپ در حزب دمکرات نیز طی هفته‌های گذشته بارها او را هدف انتقادهای خود قرار دادند.


برای نمونه در اردیبهشت ماه، جو بایدن در پست توئیتری خود درباره دلیل اعلام نامزدی‌اش گفته بود:

«ارزش‌های اصلی این ملت، جایگاه آمریکا در جهان، دموکراسی ما و هر آنچه آمریکا را آمریکا کرده، در خطر است. اگر به دونالد ترامپ فرصت هشت سال حضور در کاخ سفید بدهیم، او برای همیشه و از پایه و اساس، شخصیت ملت آمریکا را تغییر خواهد داد».


انتخابات پیش‌روی ریاست‌جمهوری در آمریکا، ۵۹مین دوره انتخابات چهارساله در آمریکا، در نوامبر ۲۰۲۰، تقریبا یک سال و نیم دیگر، برگزار می‌شود.

Share