مهندسی دادگاه تقلب در انتخابات ۸۸

کلمه : چهارمین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی که قرار بود علنی برگزار شود، فقط با حضور ۵ نفر همراه موافقت شد که البته خاتمی آن را حق خبرنگاران دانسته است و به گفته شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت، کارمند شعبه در ورودی ساختمان مانع از حضور آنها شده است.

آذر منصوری دیگر فعال سیاسی اصلاح‌طلب که به قصد حضور در دادگاه به اصطلاح علنی در محل حاضر شده بود، نیز موفق به ورود نشده و در توییت‌اش آورده است که از شهود مورد درخواست آقای خاتمی هم خبری نیست.

پیشتر محمدرضا خاتمی گفته بود: بخشی از شهود من اعضای شورای نگهبان یعنی آقای کدخدایی و جنتی، سه نفر از مسئولان وزارت کشور و همچنین آقایان سلیمانی، پورمحمدی، شمخانی، رضایی و … نیز هستند.

به گزارش سه‌نقطه، هیچ یک از شهود در دادگاه حضور نیافته و بعید است که دادگاه از این افراد به عنوان شهود دعوت به عمل آورده باشد.

نکته‌ای دیگر که حائز اهمیت است، حضور بدون مشکل دوربین‌ها و خبرنگاران صداوسیما در این دادگاه است و این در حالی است که سایر خبرنگاران با درهای بسته روبرو شده‌ بودند.

محدودیت‌های بوجود آمده برای طرف مدعی تقلب ۸ میلیونی در انتخابات ۸۸ از عدم اجازه حضور همراهان خاتمی در دادگاهی که نامش را علنی نهاده‌اند و حتی بسیاری از خبرنگاران مستقل، تا آن سوی قضیه؛ عدم دعوت از عاملین تقلب یعنی شورای نگهبان و وزارت کشور وقت به درخواست خاتمی و به عنوان شهود، نشان می‌دهد که این دادگاه با یک مهندسی و برنامه از پیش طراحی شده روبروست.

Share