آغاز فروش سهام دولتی دو شرکت اتومبیل‌سازی «سایپا» و «ایران خودرو»

کیهان لندن : وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز واگذاری سهام دولتی دو شرکت اتومبیل‌سازی «سایپا» و «ایران خودرو» خبر داده است.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه اول تیرماه ۱۳۹۸ اعلام کرد که هر دو شرکت اتومبیل‌سازی «سایپا» و «ایران خودرو» را به بخش خصوصی واگذار می‌کند و در تصمیم خود مصمم است.

وزیر صمت گفته است زمینه این واگذاری انجام شده و نهایتا تا سال ۹۹ انجام می‌شود.

رضا رحمانی گفته که «واگذاری این دو خودروساز در برنامه قرار دارد و پروسه آن، با واگذاری اموال غیردولتی و شرکت‌های وابسته آنها آغاز شده است.»

شرکت‌های اتومبیل‌سازی «ایران خودرو» و «سایپا» بزرگترین شرکت‌های اتومبیل‌سازی ایران هستند که بخشی از سهام آنها دولتی است.

شرکت «سایپا» در سال ۱۳۴۴ با سرمایه اولیه ۱۶۰ میلیون ریال با نام «شرکت ایرانی تولید اتومبیل سیتروئن ایران» تأسیس شد. در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۴۵ به ثبت و دو سال بعد به مرحله بهره‌برداری رسید.

نام شرکت در اوایل سال ۱۳۵۴ به شرکت سهامی عام ایرانی تولید اتومبیل با نام انحصاری «سایپا» تغییر یافت. این شرکت از آذرماه ۱۳۶۰ تحت سرپرستی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفت. سهام شرکت در اواخر سال ۷۴ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و بعد از آن در دی‌ماه ۱۳۸۷ به موجب قانون بودجه کشور ۵۱ درصد از سهام آن، در بورس واگذار گردید. دولت با در اختیار داشتن ۱۷٫۳٪ درصد از سهام شرکت سایپا، بزرگترین سهام‌دار آن به‌شمار می‌آید.

شرکت «ایران ناسیونال» که پس از انقلاب ۵۷ به «ایران خودرو» تغییر نام یافت، یک شرکت سهامی عام است که در امردادماه سال ۱۳۴۱ با سرمایه ۱۰۰ میلیون ریال تأسیس و ثبت شد. معروف‌ترین محصول «ایران ناسیونال» پیکان بود. پس از انقلاب ۱۳۵۷ و با دستور شورای انقلاب اسلامی، شرکت «ایران ناسیونال» زیرمجموعه سازمان صنایع ملی با مدیریت وزارت صنایع قرار گرفت و ملی اعلام گردید. در حال حاضر دولت سهمی ۱۵ درصدی از این شرکت دارد.

در ماه‌های گذشته بازار اتومبیل در ایران دچار نوسانات شدیدی شد. شرکت‌های اتومبیل‌سازی به دلیل تحریم و لغو شدن قراردادهایشان با شرکت‌های اتومبیل‌سازی خارجی از یکسو، و نبود نقدینگی و عدم توانایی در واردات و تولید قطعات و لوازم جانبی از سوی دیگر، دچار بحران شدند.

همچنین در حالی که زیان‌دهی کارخانه‌های اتومبیل‌سازی مدام افزایش می‌یافت، قیمت اتومبیل در ایران افزایشی شد بطوری که برخی اتومبیل‌ها طی چند ماه تا بیش از دو برابر افزایش قیمت یافتند.

آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد تولید اتومبیل سواری در فروردین و اردیبهشت پارسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۱.۹ درصد کاهش داشته است.

از سوی دیگر هفته گذشته اعلام شد که زیان انباشته شرکت‌های «ایران خودرو» و «سایپا» مجموعاً ۲۸ هزار میلیارد تومان است. به گزارش وبسایت «تجارت نیوز» بدهی این دو شرکت اتومبیل‌سازی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با ۴۶ درصد افزایش به ۵۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.

افزایش بدهی و زیان انباشته دو شرکت بزرگ اتومبیل‌سازی ایران موجب شده سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی موضوع اعلام ورشکستگی آنها را مطرح کند. بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ روز دوشنبه ۲۷ خرداد گفت که «استعلام از خودروسازان نشان می‌دهد هر دو خودروساز میزان زیان انباشته‌شان چند برابر کل سرمایه آن‌هاست و قانوناً ورشکسته هستند و باید اعلام ورشکستگی کنند.»

اکنون دولت با وجود ورشکستگی و زیان انباشته‌ی شرکت‌های «ایران خودرو» و «سایپا»، تصمیم گرفته سهام خود از این دو شرکت را بفروشد و به بخش خصوصی واگذار کند؛ روندی که پیشتر درباره بسیاری از شرکت‌های زیان‌ده صورت گرفته است آنهم در حالی که چیزی به عنوان «بخش خصوصی» آنگونه که در چرخه‌ی عادی اقتصاد رایج است، در ایران امروز عملا وجود ندارد!

Share