اعزام تیم مین‌روب ارتش انگلیس به خلیج فارس

طبق نوشته رسانه انگلیسی، یک گروه از کماندو‌های «سرویس دریایی ویژه» این کشور به منطقه خلیج فارس اعزام شده‌اند تا در ماموریتی محرمانه با حملات احتمالی به کشتی‌ها مقابله کنند.

به گزارش فارس، هفت روز بعد از آنکه برخی رسانه‌ها از اعزام ۱۰۰ تفنگدار دریایی انگلیس به بحرین برای حفاظت از کشتی‌های انگلیسی خبر دادند، یک رسانه انگلیسی شامگاه شنبه (دیشب) خبر تازه‌ای در این باره منتشر کرده و از اعزام نیرو‌های ویژه دریایی انگلیس برای آنچه که مقابله با «حمله ایران» خوانده شده، خبر داده است.

روزنامه «میرر» در خبری اختصاصی مدعی شده که برای حفاظت از کشتی‌های انگلیسی در برابر «حمله ایران»، کماندو‌های سرویس دریایی ویژه انگلیس به منطقه خلیج فارس اعزام شدند.

بنا بر ادعای این روزنامه، یک گروه از کماندو‌های «سرویس دریایی ویژه» (SBS) انگلیس به منطقه خلیج فارس اعزام شده‌اند، اما به تعداد این نیرو‌ها اشاره‌ای نکرده است.

سرویس دریایی ویژه انگلیس یا «اس‌پی‌اس»، واحد نیرو‌های ویژه ارتش این کشور است که طبق اعلام مقام‌ها و رسانه‌های انگلیسی وظایف آن مواردی از قبیل: مبارزه با تروریسم، عملیات شناسایی و مبارزه با گروگانگیری را در برمی‌گیرد.

Share