ترامپ: تحریم‌های تازه رهبر ایران و دفترش را هدف می‌گیرد

بی بی سی : دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته است که تحریم‌های تازه علیه ایران، رهبر جمهوری اسلامی را هدف قرار می‌دهد.

آقای ترامپ فرمانی اجرایی را برای اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه ایران امضا کرد.

او پیشتر گفته بود که روز دوشنبه تحریم‌های تازه را اعلام خواهد کرد.

آقای ترامپ گفت که دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از تحریم‌های تازه آمریکا مستثنی نخواهد بود.

به گرازش خبرگزاری رویترز آقای ترامپ ابتدا گفت که تحریم‌های تازه در واکنش به ساقط کردن یک پهپاد آمریکایی اعمال می‌شود که موشک سپاه پاسداران آن را بر فراز دریای عمان هدف قرار داد. اما کمی بعد گفت که این تحریم‌ها در هر صورت اعمال می‌شد.

بعد از سخنان آقای ترامپ، استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا اعلام کرد که نام سه فرمانده ارشد نظامی ایران در فهرست تحریم‌های جدید گنجانده شده است.

به گفته او محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و امیر علی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه از جمله این فرماندهان هستند.

آقای منوچین همچنین گفت که نام محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، هم تا چند روز دیگر در فهرست تحریم‌ها قرار می‌گیرد.

او گفت که بسیار علاقه‌مند است با ایران به یک توافق برسد و هم‌زمان تاکید کرد که اجازه نخواهد داد ایران به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کند. با این حال او تاکید کرد که به دنبال درگیری با ایران نیست.

بعد از سقوط پهپاد آمریکایی دونالد ترامپ اعلام کرد که دستور حمله به سه هدف در ایران را صادر کرده اما به دلیل احتمال “کشته شدن ۱۵۰ نفر” در این حملات دقایقی قبل از انجام حملات، آن را متوقف کرده است.

Share