خامنه‌ای: پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکا «فریب» است

ایران اینترنشنال : علی خامنه‌ای، رهبری جمهوری اسلامی پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکا را یک «فریب» خواند که هدفش به گفته او «خلع سلاح ملت و حذف عوامل اقتدار» ایران است.

رهبری جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ۵ تیر ماه در دیدار با مسئولان دستگاه قضایی افزود: «دشمن وقتی نتوانسته با فشار به هدفش برسد، با تصور سادگی ملت ایران، پیشنهاد مذاکره می‌دهد.»

علی خامنه‌ای همچنین با «ظالمانه‌» خواندن تحریم‌های آمریکا گفت اگرچه ملت ایران «مظلوم» واقع شده اما «ضعیف» نیست.

او این اظهارات را در نخستین سخنرانی خود پس از قرار گرفتن در فهرست تحریم‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بیان کرده است.

رهبری جمهوری اسلامی دولت آمریکا را «شریرترین حکومت جهان» توصیف کرد و افزود که ملت ایران در مقابل «فشارها، تهمت‌ها و اهانت‌های» آمریکا «جا نمی‌زند» و از اهداف خود «عقب‌نشینی نمی‌کند.»

یک روز پیش از آن، دونالد ترامپ در توییتر نوشت که رهبران ایران «از الفاظ «مهربان» یا «دلسوز» درکی ندارند و هیچ‌وقت نداشته‌اند. شوربختانه، تنها چیزی که می‌فهمند زور و قدرت است، و آمریکا با فاصله قدرتمندترین نیروی نظامی جهان است.»

علی خامنه‌ای همچنین انقلاب اسلامی را رویدادی تاریخی خواند که ایران را از «لاک توسری‌خوری» خلاص کرد و «هویت ایرانی با خصوصیات اسلامی در آن بروز کرد.»

رهبری جمهوری اسلامی پیشرفت ملت ایران را در گرو فاصله‌گیری از آمریکا دانست. در همین حال، او «اقتدار ملت ایران» را مایه «وحشت» آمریکايی‌ها خواند و گفت «آنها با مذاکره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایی می خواهند سر ملت بیاورند.

علی خامنه‌ای فشار «دشمنان ظالم» بر ملت را «بی‌اثر» دانست و با اشاره به «کارشکنی‌ها» با اطمینان گفت: «من می‌دانم که ملت ایران با وجود تردیدآفرینی‌هایی که بعضی می‌کنند، با شور و شوق در این انتخابات [یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی] هم حضور پیدا می‌کند.»

پیشتر برخی مقام‌های سابق ایران از جمله محمد خاتمی ناامیدی خود را نسبت به حضور مردم در انتخابات اعلام کرده بودند.

Share