نامه جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی به رئیس قوه قضاییه

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، خواستار “اجرای صحیح و کامل قانون به ویژه ضوابط و قوانین مربوط به تفکیک زندانیان‌ بر اساس آیین نامه سازمان زندان‌ها” شده‌اند.

نویسندگان این نامه با اشاره به “قتل وحشیانه و دلخراش” علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، “نسبت به عدم اجرای صحیح قانون در بخش‌هایی از قوه قضاییه و عدم موافقت با مرخصی‎های مناسبتی، استحقاقی، استعلاجی، اضطراری و محدودیت استفاده از تماس تلفنی و…. اعتراض کرده‌اند. آنها سازمان زندان‎ها و قوه قضاییه را مسئول زندانیان سیاسی اعلام کرده و نسبت به عدم احقاق حقوق زندانیان هشدار داده‌اند.

علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی، شامگاه ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) در ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ ( فشافویه)، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی، به دست دو زندانی غیرسیاسی که یکی از آنها محکوم به اعدام بود، به قتل رسید.

این نامه را خانواده زندانیان سیاسی: رضا آقاخانی، رویین عطوفت، امیر سالار داوودی، نصرالله لشنی، علیرضا گلی پور، محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، سهیل عربی، جعفر عظیم‌زاده، فرشید(احمد) شجاعی، مسعود کاظمی، آتنا دائمی و محمد پارسی امضا کرده‌اند.

Share