قیمت سیب‌زمینی دوباره گران شد / هر کیلو لیمو ترش ۲۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار تهران می‌گوید: تابستانه ۹۸ پر بارترین میوه‌ها را داریم. صادرات سیب زمینی دوباره باعث کمبود این محصول در بازار داخل شده که قیمت این کالا را گران کرده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در تامین میوه‌های تابستانه با مشکل رو به رو هستیم یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: خوشبختانه تابستانه ۹۸ پربارترین میوه‌ها را داریم و هیچ کمبودی هم در تامین میوه‌های تابستانه نداریم. قیمت میوه‌های هسته‌دار هم به دلیل تولید انبوه متعادل و ارزان خواهد شد.

اسدالله کارگر افزود: متاسفانه این روزها در تامین سه قلم کالا همچون سیب‌زمینی، هویج و لیمو ترش با برخی چالش‌ها رو به رو هستیم و قیمت آنها افزایش یافته است. هویج به دلیل شرایط جوی هوا قابل کاشت و برداشت نیست؛ این در حالی است که در فصل پاییز و زمستان در تامین این قلم کالا با کمبودی رو به رو نخواهیم بود.

او اظهار کرد: هر کیلو سیب زمینی هم این روزها به قیمت پنج تا هفت هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. علت گرانی هم صادرات این کالا به بازارهای همسایه است. افزایش صادرات سیب زمینی دوباره کمبود را ایجاد و منجر به برهم خوردن بازار شده است.

کارگر در بخش دیگر سخنانش به قیمت لیمو ترش اشاره کرد و گفت: لیمو ترش جز گران‌ترین اقلامی است که در سطح بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر قیمت این مرکبات به ۲۰ هزار تومان می‌رسد.

Share