عربستان نفتکش ایران را پس نمی‎دهد؛ ۲۰۰ هزار دلار برای هر روز نگهداری

خبرگزاری مهر گزارش داد با وجود برطرف شدن نقص فنی کشتی ایرانی با نام «Happiness1» که در بندر جده عربستان سعودی متوقف شده ، مقامات این کشور اجازه ترخیص این کشتی را نمی‎دهند.

سه‎شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری یک فروند کشتی ایرانی وابسته به شرکت ملی نفتکش که در آب‌های دریای سرخ به سمت کانال سوئز در حرکت بود، دچار مشکل در بخش موتورخانه شد و نهایتاً برای برطرف کردن نقص فنی در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه به بندر جده عربستان منتقل شد. نقص فنی این نفتکش برطرف شده اما عربستان اجازه ترخیص نمی‎دهد.

بنابر این گزارش، تا کنون بیش از ۱۰ میلیون دلار به بندر جده عربستان بابت هزینه‎های تعمیر و نگهداری پرداخت شده است.

خبرگزاری مهر نوشته این مبلغ، ۷ تا ۸ برابر هزینه‎های متعارف بوده، اما با وجود پرداخت تمام و کمال این رقم، مقامات سعودی دستور داده‎اند تا از بازگشت این کشتی به ایران جلوگیری شود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده، عربستان نه تنها اجازه ترخیص این کشتی ایرانی و حرکت آن به سوی آب‎های ایران را نمی‎دهد، بلکه روزانه ۲۰۰ هزار دلار هزینه اضافه (بابت نگهداری) نیز برای شرکت ملی نفتکش منظور می‎کند.

مهر در ادامه نوشته دو یدک کش ایرانی که برای بازگرداندن این نفت کش راهی بندر جده شده‎اند «به دلیل کارشکنی» سعودی‌ها امکان انجام ماموریت ندارند و روزانه رقمی در حدود ۳۰ هزار دلار نیز از این جهت به شرکت ملی نفتکش تحمیل می‎شود.

خدمه این کشتی از ۱۲ اردیبهشت ماه تا کنون در شرایط سختی در این کشتی بسر می‎برند و اجازه خروج و بازگشت آنها نیز داده نشده است.

این کشتی متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است و هزینه‎های مربوطه از این صندوق در حال پرداخت است.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی، چهارشنبه ۱۲ تیرماه، در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره‎ی اجازه ندادن به بازگشت نفتکش Happiness گفت، «مقامات ایرانی از طریق شرکت ملی نفت، ماجرای نفتکش را دنبال می‌کنند تا مشکل به زودی حل شود. این موضوع هزینه‌های مالی در بر دارد اما نگرانی بیشتر برای اتفاق افتادن فاجعه‌های زیست محیطی در آن منطقه است.» البته زنگنه توضیح نداد اگر کشتی تعمیر شده، علت نگرانی از فاجعه زیست محیطی چیست؟!

Share