در غرب ایران قتل عام کولبران شدت گرفته است

ایران بریفینگ / روز یک شنبە (١۶ تیر ٩٨ / ٧ ژوئیە ٢٠١٩)، نیروهای مسلح ایران در مرز کانی زرد سردشت بە سوی دستەای از کولبران آتش گشودە و یک کولبر جوان را بە قتل رساندەاند.

رسانه های محلی کردستان ایران هویت این کولبر جوان را “منصور گرژە” ٢١ سالە اعلام کردە است.

یکی از کولبران همراه این مقتول اعلام کرده کە این کولبر جوان بار سیگار همراه داشتە و از فاصلە نزدیک هدف قرار گرفتە است.

منصور گرژه، اهل روستای “کانی زرد” از توابع سردشت بوده که بدون اخطار قبلی در نزدیکی روستای “کانی زرد” هدف شلیک مستقیم نظامیان حکومتی قرار گرفته است. این کولبر متأهل و به تازگی زندگی مشترک تشکیل داده بود.

این قتل توسط نیروهای مسلح ایران در حالی انجام گرفته که شامگاه روز چهارشنبه دوازدهم تیرماه، نیز نظامیان حکومتی در نزدیکی روستای مرزی “هانه‌گرمله” از توابع شهرستان نودشه گروهی از کولبران کُرد را به رگبار بستند و در پی شلیک مستقیم نظامیان حکومتی یک کولبر کُرد به نام “گوران عزیززاده” فرزند حسین اهل روستای “هانه‌گرمله” جان خود را از دست داد و یک کولبر دیگر به نام “اسیر شاه‌پسندی” فرزند صبری به شدت زخمی شده.

همچنین روز سه‌شنبه ۴ تیرماه ۹۸، یک کولبر جوان به نام هیمن صالح‌پور ٢١ ساله در حین کولبری در پی شلیک مستقیم و بدون هشدار نیروهای مرزی جان باخت.

این کولبر جوان نیز بدون اخطار قبلی هدف شلیک مستقیم قرار گرفته و در دم جان خود را از دست داده است. او از سوی نیروهای مستقر در پاسگاه مرزی ناو بریتان هدف تیراندازی قرار گرفته است.

در همین رابطه، روز پنج‌شنبه ۲۳ خردادماه نیز یک کولبر کرد به نام محمد حسین‌زاده فرزند عثمان اهل روستای زلی از توابع بانه بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی جان سپرد.

Share