فولکس قورباغه ای به تار و پود تاریخ پیوست

به گزارش پول نیوز به نقل از پایگاه خبری تیم؛ فولکس واگن آخرین خودروی تولیدی خود را با نام Beetle این هفته در کارخانه پویبلا در مکزیک رو نمایی کرد.

این پایان راه پر فراز و نشیب کارخانه ی فولکس واگن برای خودرویی است که در طول هشت دهه، نماد بسیاری از مسائل در طول تاریخ است.

این خودرو پیوند عمیقی با بخشی از سیاه ترین تاریخ آلمان دارد. فولکس واگن زمانی نماد پرستیژ نازی ها سپس نماد رنسانس اقتصادی پس از جنگ نیز نماد ترقی طبقه متوسط بود. فولکس واگن با آوازه ی جهانی بهترین نماد مقاومت از طریق تولید داخلی در برابر ایالات متحده آمریکا است. مهم تر از همه اینکه این کمپانی طراحی خاص خود را همواره حفظ کرده است و همگان آن را به این طراحی برجسته می شناسند.

طراحی اصلی ماشین به فردیناند پورشه، مهندس اتریشی که برای انجام پروژه تولید «ماشین مردم» توسط آدولف هیتلر استخدام شده بود، برمی گردد. فولکس واگن قرار بود رقیب اصلی فورد مدلT ساخته ی ایالات متحده باشد و در دوره ی جنگ جهانی دوم، قرار تولید انبوهی از آنچه KDF-Wagen نامیده می شد، انجام شود که به دلیل واژگونی سازمان کار نازی لغو شد.

جنبه هایی از این طراحی، برای خیلی ها یادآور اتومبیل Tatra t97 ساخته شده در جمهوری چک در سال۱۹۳۷ بود. کارخانه فولکس واگن در سال ۱۹۴۹، بار دیگر فعالیت خود را به عنوان یک خودروساز غیرنظامی تحت نظارت مقامات انگلیسی آغاز کرد و به ایالت نیدرزاکسن منتقل شد که هنوز هم بخشی از آن در ایالت فعال است.

تا سال ۱۹۵۵، یک میلیون فولکس Beetle که به طور رسمی Type1 نامیده می شد، از خط تولید شهر ولفسبورگ بیرون آمد و ایالات متحده به یکی از مهمترین بازارهای خارجی فولکس واگن تبدیل شد و تا سال ۱۹۶۸ فولکس واگن، ۴۰درصد از تولیدات این شرکت معادل پانصد و شصت و سه هزار و پانصد و بیست و دو دستگاه را خریداری کرد. بر خلاف غرب آلمان که قیمت پایین، کیفیت و دوام بالای آن برای دوران پس از جنگ، یک رویداد متعارف بود؛ در ایالات متحده آمریکا ویژگی های این خودرو در این اندازه ی کوچک در فرهنگ ماشین سواری آمریکا بسیار نامتعارف بود.

تولیدات این کمپانی در ولفسبورگ در سال ۱۹۷۸ بعد از اینکه گلف روی کار آمد، متوقف شد اما دوباره در سال ۱۹۶۷ در مکزیک کارش را آغاز کرد و تا سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را ادامه داد. Beetle آلمانی حالا با نام مستعار vochito در مکزیک شناخته می شد و مکزیکی آن را ماشین دلربای پویبلا می خواندند. بیتل مکزیکی جدید یک نسخه کاملا یکپارچه سازی شده بر پایه پلتفرم اصلاح شده ی گلف و برخی از قدیمیترین و بهترین ویژگی های مدل های قبلی را در سال ۱۹۹۸ تحت نظر فردیناند پیچ -نوه ی فردیناند پورشه- در آن احیا کردند. در سال ۲۰۱۲، فولکس طراحی کمی شیک تر از Beetle ارائه داد.

پایان بیتل با مدل تولید شده ی اخیرش، نقطه عطفی برای فولکس واگن است؛ زیرا در برابر خودروهایی که در آزمایشات مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای تقلب کردند، سربلند است. این شرکت در تولید انبوه این سری از باتری متراکم شده استفاده کرده است و تلاش کرده در آخرین تولیدات خود خوروی الکترونیکی را وارد بازار کند.
آخرین نسخه آخرین نسخه این سوسک پس از مراسم در پویبلا در ماه جولای به موزه میرود تا پایان تولید را مشخص کند .

پس از مراسمی در پویبلا، در تاریخ ۱۰ ژوئیه ی سال ۲۰۱۹؛ پنج هزار و نهصد و شصت و یکمین نسخه نهایی Beetle به موزه منتقل شد.

Share