چگونه حلقه‌های تاریک دور چشم را درمان کنیم؟

العربیه : یکی از شایع‌ترین مشکلات زیبایی امروز، حلقه تاریک زیر چشم است.

می‌توان از لوازم آرایشی برای پوشش برخی عیب‌های صورت استفاده کرد اما حلقه تاریک زیر چشم و چشم‌های پف کرده نمی‌توانند کاملا پنهان شوند.

متخصص پوست دوکتور «نیویدیتا دادو» در درمانگاه پوست دهلی نو هند توضیح داد که پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس است به همین دلیل، این حلقه‌های تاریک در اطراف چشم بوجود میاید.

دوکتور دادو گفت: «قسمت زیر چشم نازک‌ترین قسمت در صورت است و حلقه تاریک در این قسمت به علت واکنش‌های داخلی یا خارجی به آسانی گسترش می‌یابد یا آسیب می‌بیند. چند علل رایج حلقه‌های تاریکی زیر چشم خاک، آلودگی، پیری، مصرف زیاد الکل، استرس است همچنان نور خورشید، سیگار کشیدن، کم خوابی، رژیم غذایی نامناسب نیز می‌تواند از دلایل آن باشد»

در اینجا چند روش درمان حلقه‌های تاریک دور چشم را به معرفی گرفتیم

۱- حداکثر باید هفت ساعت بخوابید، کم خوابی، حلقه‌های تاریک زیر چشم را تیره‌تر و آشکارتر می‌کند.

۲- رژیم غذایی نقش مهمی در افزایش تاریکی دور چشم دارد، ویتامین B6 و B12، کلسیم و اسید فولیک به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

۳- آب زیاد بنوشید، حتی اگر فوق‌العاده مشغول هستید، در طول روز آب زیاد بنوشید و سطح مایع خود را بالا نگهدارید.

۴- کیسه چای سیاه یا سبز را سرد کنید و در اطراف چشم بگذارید، هیچگاه اطراف چشم را مالش ندهید، پوست دور چشم نازک است و باعث چلوک زودهنگام آن می‌شود.

۵- قبل از خروج در خورشید، همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. مخصوصا در ساعت‌های بین ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر، هر دو ساعت دوباره کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

۶- از ماسک‌های زیر چشم استفاده کنید تا زیر چشمانتان مرطوب بمانند، اما قبل از استفاده از هر نوع ماسک زیر چشم، با متخصص پوست مشورت کنید.

Share