نازنین زاغری به بخش روانی بیمارستان منتقل شده و در اختیار سپاه است

رادیو فرانسه : نازنین زاغری راتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران از سال۲۰۱۶ از محل بازداشتش در زندان اوین به بخش روانی بیمارستان امام خمینی منتقل شده و در آنجا تحت نظارت سپاه پاسداران قرار دارد.‎

انتقال نازنین زاغری به بخش روانی این بیمارستان را امروز چهارشنبه ۲۶ تیر/۱۷ ژوئیه خانواده وی و همچنین کمپین آزادی نازنین زاغری اعلام کرده اند. این کمپین در بیانیه‌ای نوشته است که تا کنون هیچ یک از اعضای خانواده نازنین زاغری نتوانسته‌اند با او دیدار کنند و به آنان اجازه تماس تلفنی نیز داده نشده است. به گفته این کمپین، پدر خانم زاغری تلاش کرده تا به دیدار او برود، اما ماموران مانع این دیدار شده اند.

هنوز معلوم نیست که مدت معالجه خانم زاغری در بخش روانی این بیمارستان چه مدت طول خواهد کشید.در بیانیه کمپین آزادی نازنین زاغری همچنین آمده است که این موضوع غیر معمول است که یک زندانی سیاسی در هنگام معالجه در بیمارستان تحت نظارت مأموران سپاه پاسداران و نه تحت نظارت مأمورین محافظت زندان باشد. اکنون بیش از ۳۶ ساعت است که نازنین زاغری در اختیار سپاه است و دسترسی حقوقی یا خانواده با او کلاً قطع است.

بر اساس این بیانیه، انتقال خانم زاغری به بخش روانی بیمارستان با توصیه یک روانپزشک و به لحاظ “بدتر شدن وضعیت” تندرستی او و احتمال بروز مخاطرات برای وی صورت گرفته است.

خانواده اش می گویند نازنین زاغری، پیش از انتقال به بیمارستان به آنان گفته بود:” هنگامیکه برای دیدار والدینم به ایران آمدم، سالم و سرحال بودم، اما سه سال بعد به من نگاه کنید که در چه شرایطی هستم و باید به یک کلینیک سلامت روانی انتقال داده شوم.”

Share