تنش میان تهران و نیروهای دمشق: سپاه نیروهای بشار اسد را از دیرالزور بیرون راند

العربیه : شبه‌نظامیان سپاه پاسداران ایران که در سوریه حضور دارند، نیروهای دفاع ملی وابسته به رژیم بشار اسد را از بخش‌هایی از دیرالزور بیرون رانده و یک پست نظامی متعلق به آنها در خیابان کورنیش در منطقه المیادین دیرالزور را در اختیار گرفتند.

فعالان سوری شبکه «دیر الزور ۲۴» به نقل از منابع محلی گزارش کردند که سپاه پاسداران این منطقه را در اختیار گرفته و نیروهای خود را به جای نیروهای وابسته به اسد در آن مستقر کرده است واین موضوع به تنش‌ها میان دو طرف دامن زده است.

سپاه پس از آن این منطقه را در اختیار گرفت که در روزهای گذشته تعدادی از عناصر دفاع ملی از این گروه شبه‌نظامی جدا شده و به سپاه پاسداران پیوستند. گفته می‌شود نیروهای دفاع ملی از این موضوع به فرماندهی نیروهای بشار اسد در شهر المیادین شکایت کرده ولی نیروهای دولتی از دخالت در این موضوع سرباز زده‌اند.

سپاه پاسداران همیشه کوشیده کنترل امور در دیرالزور را در اختیار خود بگیرد و در همین چارچوب کوشیده با پیشنهاد حقوق‌های نجومی مردم و مسئولان را به پیوستن به سپاه ترغیب کند.

ایران از زمان دخالت در جنگ داخلی سوریه برای حمایت از بشار اسد، در همه مناطق تحت کنترل خود تاسیسات نظامی متعدد ایجاد کرده است و در همین راستا، ایران ده‌ها پایگاه نظامی در حومه شرقی دیرالزور دارد.

Share