سپاه همدان زنان حاضر در یک «دورهمی» را به اتهام «ترویج سبک زندگی غربی» بازداشت کرد

ایران اینترنشنال : سپاه استان همدان از بازداشت زنان شرکت کننده در «یک دورهمی» به اتهام «ترویج سبک زندگی غربی» خبر داد.

روابط عمومی سپاه انصار الحسین،سپاه استان همدان، در اطلاعیه خود اعلام کرده است که«شبکه ترویج سبک زندگی غربی در دورهمی بانوان همدانی» را «منهدم» کرده است.

در اطلاعیه سپاه همدان تاکید شده که بازداشت زنان شرکت کننده در این دورهمی «در راستای مبارزه با هجمه فرهنگی دشمنان نظام در مخالفت با حجاب، ترویج سبک زندگی غربی و موج سازی رسانه‌ای در این حوزه انجام شده است.»

سپاه همدان توضیح بیشتری درباره جزئیات و اتهامات زنان بازداشت شده ارائه نکرد اما تاکید کرد که «این شبکه به هم پیوسته برای ترویج سبک زندگی غربی از دورهمی بانوان همدانی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کرد که منهدم شد.»

بازداشت زنان در خیابان‌ها و میادین شهرهای مختلف ایران به اتهام عدم رعایت حجاب اسلامی یا مخالفت با حجاب اجباری در ماه‌های اخیر شدت گرفته است. همچنین به گفته فرمانده نیروی انتظامی ۳۰۰ هزار تن به اتهام «بی حجابی در خودرو» از سوی این نیرو احضار شده اند.

علاوه بر این طی چند ماه گذشته گزارش‌های متعددی درباره بازداشت زنان و جوانان در مهمانی‌ها با ورود به منازل افراد از سوی بسیج، سپاه پاسداران و حتی در مواردی سازمان اطلاعات سپاه از استان‌های مختلفت ایران منتشر شده‌است.

Share