مصطفی ترک‌همدانی، وکیل دادگستری:‌ حکم ۳۰ سال حبس برای امیرسالار داودی قطعی شد

یک وکیل دادگستری از «قطعی شدن حکم ۳۰ سال حبس» برای امیرسالار داودی، وکیل و فعال حقوق‌بشر زندانی در بازداشتگاه اوین، خبر داد.

مصطفی ترک‌همدانی، روز سه‌شنبه ۹ مردادماه، در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که روز گذشته از قطعی شدن حکم حبس داودی مطلع شده است و نیمی از این حکم، برابر ۱۵ سال، قابل اجرا خواهد بود.

پیشتر، سازمان عفو بین‌الملل با نوشتن نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رییس قوه‌ قضاییه، به زندانی شدن و محکومیت داودی اعتراض کرده بود.

در این نامه اشاره شده بود که او بدون داشتن حق دسترسی به وکیل و به دلیل فعالیت‌های حقوق‌بشری و مصاحبه‌های خود تحت بازجویی قرار گرفته و به ۳۰ سال حبس و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شده است.

ترک‌همدانی در بخش دیگری از متن خود در توئیتر نوشته است:‌ «تمام تلاش حقوقی و قانونی را بکار خواهیم بست تا با استفاده ازاختیارات رییس محترم قوه قضاییه و دادستان محترم تهران این حکم نقض شود.»

داودی که در سال‌های اخیر وکالت تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی را بر عهده داشته از آذرماه سال گذشته با مراجعه ضابطان دادگستری به دفتر او بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

او در زمستان سال گذشته از اتهام‌های خود مطلع و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به صورت غیابی با شش عنوان اتهامی محاکمه شد.

بعضی از عناوین اتهامی او «توهین به رهبر جمهوری اسلامی»، «تبلیغ علیه نظام»،‌ «اجماع علیه نظام» و «تشکیل گروه با هدف اقدام علیه امنیت ملی» است.

Share