بازداشت عسل محمدی، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه

ایران وایر : صبح امروز یکشنبه ۱۳مرداد ۱۳۹۸ «عسل محمدی» به دنبال حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، برای شرکت در جلسه دادگاه، بازداشت و روانه زندان شد. عسل محمدی که از اعضای تحریریه نشریه کارگری گام محسوب می‌شود؛ در جریان اعتراضات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در سال ۱۳۹۷ بازداشت و به زندان اهواز منتقل و پس از یک دوره بازجویی با قرار وثیقه آزاد شده بود. منابع مطلع می‌گویند: «قاضی مقیسه بر اساس شکایت وزارت اطلاعات، قرار وثیقه عسل محمدی را به قرار بازداشت تبدیل کرده است.»

در ادامه جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان اعتراضات شرکت هفت تپه مقرر شده بود امروز ۱۳ مردادماه جاری جلسه دادگاه «اسماعیل بخشی» و «عسل محمدی» برگزار شود.

بنا به گزارش تارنمای خبری هرانا: عسل محمدی صبح امروز بر اساس تاریخ از پیش تعیین شده؛ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حاضر شد. قاضی مقیسه بر اساس شکایت وزارت اطلاعات و به بهانه فعالیت‌های خانم محمدی پس از آزادی موقت، قرار وثیقه وی را به قرار بازداشت تبدیل کرد و اعلام کرد باید تا زمان صدور حکم در بازداشت بماند.

خانم محمدی در پی صدور قرار جدید، توسط ضابطین قضایی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

از میان بازداشت شدگان اعتراضات شرکت نیشکر هفت تپه که پس از ماهها بازداشت در خوزستان به تهران منتقل شدهاند؛ «سپیده قلیان» در زندان قرچک ورامین؛ «امیر امیرقلی» و «امیرحسین محمدی فر» در بند ۴ و «ساناز الله یاری» در بند زنان زندان اوین نگهداری می‌شوند.

Share