دستگیری سه نفر به دلیل دفن یک سگ در محوطه مسجد

کیهان لندن : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ناحیه سلمان رشت سه نفر از اهالی سنگر را به دلیل دفن یک سگ در محوطه‌ مسجدی در این منطقه دستگیر کرد. شش ساعت پس از دفن این سگ، نبش قبر شده و فرمانده سپاه این ناحیه گفته که «با هرگونه توهین به مقدسات به شدت برخورد می‌شود.»

وبسایت روزنامه هفت صبح از دستگیری یک زن ۵۱ ساله اهل سنگر استان رشت و دو مرد ۳۵ و ۴۵ ساله توسط سپاه ناحیه سلمان خبر داده که سگ‌ این زن را در نزدیکی مسجدی به خاک سپرده‌اند.

احمد نقدپور فرمانده سپاه ناحیه سلمان رشت گفته که «زن سنگری چندی پیش به همراه دو همدستش برای سگش مراسم تشییع گرفته و آن را به عنوان اینکه فرزندش است کفن پوشانده بود و در مسجد زادگاه پدری‌اش روستای امشه بخش سنگر دفن کرده بود.»

به گفته این فرمانده سپاه، «هیات امناء مسجد و سپاه ناحیه سلمان رشت» شاکیان این پرونده هستند.

نقدپور تأکید کرده که «با هرگونه توهین به مقدسات به شدت برخورد می‌شود.»

بر اساس این گزارش، هفته گذشته این زن اهل سنگر پس از هماهنگی با یکی از اعضای اهیات امنای مسجد «نارنجی» در روستای امشه، سگ خود را کفن‌پوش کرده و به عنوان فرزند خردسالش با حضور دوستان و اقوام در محوطه این مسحد دفن کرده است. چند تن از اهالی محل به این ماجرا مشکوک شدند که در نهایت پس از شش ساعت سگ نبش قبر می‌شود.

باوجود افزایش تمایل مردم به نگهداری حیوانات خانگی، قوانین محدودکننده و غیرانسانی از سوی دستگاه‌های قضایی و اجرایی در قبال حیوانات وضع می‌شود. علاوه بر وضع قانون عدم تردد حیوانات در فضاهای شهری و همچنین اتومبیل، کمبود دارو و وسایل مورد نیاز نگهداری از حیوانات، باورهای مذهبی چون نجس و ناپاک دانستن حیوانات خصوصا سگ‌ها، حیات وحش نیز در ایران به شدت تهدید می‌شود. شهرداری‌ها بطور گسترده اقدام به کشتار گروهی سگ‌ها تحت عنوان جمع‌آوری «سگ‌های ولگرد و خیابانی» می‌کنند و حتی در مواردی با اخذ قرارداد با پیمانکاران ارزانقیمت به آنان زهر می‌خورانند.

Share