رژیم یکی دیگر از کلان‌دزدها را فراری داد تا رازهای بیشتر فاش نشود

اوا تودی : رژیم غارتگر حاکم بر اموال و جان ملت ایران، دوشنبه ۲۱ مرداد هم‌زمان با حلول عید قربان به ملت مظلوم هدیه داد؛ سالار آقاخان متهم ردیف اول در پرونده اخلال کلان در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران «فرار کرده است».

این خبری است که رسانه‌های رژیم در این روز منتشر کرده و مدعی شدند این جوان ۲۸ ساله (متولد سال ۱۳۷۰ خورشیدی) «فرار کرده است»، بدون آنکه هیچ توضیح بیشتری بدهند یا بررسی کنند که او چگونه توانسته است «فرار کند».

نام سالار آقاخان مهر سال گذشته مطرح شد؛ زمانی که رژیم از اخلال ارزی کلان و افرادی مانند احمد عراقچی برادرزاده عباس عراقچی معاون کنونی وزارت خارجه خبر داد.

در کیفرخواست علیه آقاخان آمده بود که اتهام او «مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازمان‌یافته در حد کلان» به میزان ۱۶۰ میلیون دلار و نیز ۲۱ میلیون یورو، و همچنین پرداخت دو رشوه کلان به میزان ۱۲۰ هزار دلار به متهم دیگر پرونده میثم خدایی و نیز پرداخت رشوه به متهم سوم رسول سجاد مدیر بین‌الملل معاونت ارزی بانک مرکزی شامل یک دستگاه رنوی جدید و یک جفت ساعت امگا و…است. (ارقام برای قرائت ساده‌تر، گرد شده است).

سالار آقاخان اسفند پارسال در آستانه نوروز دستگیر شد اما مقامات بانک مرکزی تایید کردند که اقدامات او در امور ارزی با مجوز بانک مرکزی بوده و لذا وی را آزاد کردند.

پرونده ولی‌الله سیف رییس سابق بانک مرکزی و احمد عراقچی که تا چندی پیش معاون بانک مرکزی بود، از چند روز پیش در دادگاه رژیم مطرح است اما تازه امروز رسانه‌ها فاش کرده‌اند که سالار آقاخان گریخته است؛ از ۲۰ اسفند گذشته که شاید ساعاتی دستگیر شده بود، تا به کنون، اواخر مرداد، به مدت پنج ماه رژیم عملا به او امکان گریز داده است. او به یقین با سران حکومتی ارتباطات بسیار نزدیک داشته که در سن جوانی به خزانه کشور دسترسی داشته است. «گریز» او مانند محمود رضا خاوری بی‌تردید برای جلوگیری از برملا شدن فسادهای گسترده‌تر مقامات ارشدی بوده که او را به این جایگاه رسانده بودند.

پسر وحید مظلومین که رژیم او را به عنوان «سلطان سکه» سال گذشته اعدام کرد، در پرونده کنونی یکی دیگر از متهمین است.

این دادگاه حتی اگر نشانه‌هایی از تلاش برای رسیدگی به یک قلم فساد از میلیون‌ها رقم فساد کلان رژیم را داشته باشد، تا زمانی که دزدان واقعی در بیت رهبری و نهادهای اصلی دیگر حکومت در پای میز محاکمه قرار نگیرند، در نگاه ملت ایران یک نمایش فرمایشی محسوب می‌شود و لاغیر.

Share